пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

24.Творче читання і сам.робота як методи навчання літ.

МЕТОД ТВОРЧОГО ЧИТ. Творче чит – це специфічний літературний метод,  який полягає в активізації безпосереднього емоційного сприймання твору (Токмань). Мета і специфіка: в активізації художнього сприймання, переживань, у формуванні худ здібностей. Характерні такі види навч діяльності: чит учнями худ твору вдома і в класі; виразне чит твору вчитеоем; художнє чит майстрів мистецтва; переказ твору близький до тексту; ілюстрування; перегляд уривків п’єс; складання читацьких відгуків; бесіда з метою виявити враження від прочитаного. Прийоми: виразне чит, коментоване чит, хорове чит, чит про себе, чит в ролях. С.Р. У сер класах учні можуть самост проаналізувати невеликий за обсягом і нескладний твір або його сжет, композицію, характеристику окремих образів; відшукати цитати на підтвердження думок, скласти план, написати твір. У старших класах ср стає більш складною і творчою. Учні можуть самостійно опрацювати навч матеріал, розв’язати поставлені проблемні завдання, підготувати самостійну доповідь, скласти тези, конспект, написати творчу письмову роботу. У навчанні особливе місце посідає самостійна робота учнів над матеріалом, що вивчається. Формування особистості учня відбувається не тільки під впливом організованих навчально-виховних заходів, а й завдяки індивідуальним намаганням самих учнів. Відомо, що ніхто просто так не отримує певну сукупність знань, навичок і вмінь. Їх можна здобути, тільки доклавши чималих зусиль.

Практика свідчить, що найбільш ефективним є навчальний процес у тих освітніх системах, де він спирається на змістовну самостійну роботу учнів. Тому сучасна дидактика більше уваги має приділяти обґрунтуванню методики самостійного опанування учнями теоретичних знань, практичних навичок та вмінь.

Самостійна робота учнів — це сукупність різноманітних навчальних прийомів і дій, за допомогою яких вони самостійно закріплюють і поглиблюють раніше набуті теоретичні знання, практичні навички й уміння, а також оволодівають новими. Вона має надзвичайно важливе значення для формування й удосконалення знань, мислення й переконань. Тому цей метод є внутрішньою основою будь-якого іншого методу навчання і необхідною передумовою дидактичного зв'язку різних методів навчання між собою. Сучасні освітні процеси і науково-технічна революція роблять метод самостійної роботи одним із основних.

У різних освітніх системах є свої сприятливі умови для самоосвіти учнів. У школі — це домашня навчальна робота, суть якої полягає в самостійному виконанні завдань учителя з метою повторення і глибшого засвоєння навчального матеріалу, його застосування на практиці. Тому для учителя важливо уміло її організувати і методично забезпечити.

Домашні завдання включають:/засвоєння нового матеріалу за підручником;

/виконання усних вправ;/виконання письмових вправ;/самостійні тренування;

/виконання творчих робіт з літератури;/самостійний перегляд кінофільмів, телепередач, прослуховування радіопередач тощо.

Найбільш складним видом є робота з друкованими джерелами, тому під час занять необхідно учнів вчити працювати з літературою, надавати їм індивідуальну консультацію та допомогу.

 


15.06.2017; 23:46
хиты: 120
рейтинг:0
Гуманитарные науки
литература
мировая литература
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2024. All Rights Reserved. помощь