пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

4 курс 2 семестр:
» гена
» мартинов
» дек
» дек 2
» дек 3
3 курс 2 семестр:
» СССР
» ccch 2
3 курс 1 семестр:
» CИД
» СИД 2
» rubel
» Папенко
2 курс 2 семестр:
» Мотрук
» СИТ
» Котляров
» Мельничук
II семестр:
» второй модуль Россия
» Первый модуль Россия
» Давня
» Екзамен Українська Етнологія
» English
» Античність
» етнологія
» Первый модуль Этнология
» первый модуль - нова история Украины
» первый модуль - нова история Украины 2
» второй модуль философия
» Українська мова
» Спецкурс - греки
I семестр:
» История первобытного общества
» История Древнего Востока

Німеччина в 30-40-х рр. 19ст. Створення митного союзу.

У 1815-1848 в нм державах прискорився розвиток капіталістичних відносин. В Прусії поміщицьке господарство швидко перетворилось на буржуазне, юнкерське, у ньому використовували працую безземельних батраків, малоземельних селян. У Зх та Пд-Зх Нм – диференціація селянства, створення великих господарств, розорення селянських мас, зростання еміграції. Велике значення для об’єднання окремих дер-в мало створення за ініціативою Прусії у 1834 Німецького митного союзу, який поступово розширювався. Ліберали Південної Німеччини, де найсильніше були розвинені конституційні установи, спочатку дуже косо дивилися на це економічне об’єднання Німеччини під верховенством Пруссії, що продовжувала триматися старовини, але згодом таке ставлення до цієї держави і у них дещо змінилося, бо економічні ніштяки – зняття митниць на кордонах. Шо твій ЄС. Wait. Oh shi~
У нім дер-вах у 30-40-ві рр розгорнувся промисловий переворот, будувались залізниці, зростали видобувна, металургійна промисловість (центр – Рейнська обл), збільшувалась кількість парових маших. Розвивалось машинобудівництво (Берлін), текстильна промисловість (Саксонія). Розвиток промисловості призвів до збільшення к-ті робітників (Прусія: 1846 – 750 тис), основну масу складали кустарі, ремісники, підмайстри, робітники мануфактур. Починаються виступи робітників (повстання 1844 у Сілезії). 30ті -40ві роки – це наростання найрізноманітніши соціалістичних рухів і спілок. Спочатку уряди німецьких держав дещо злякались можливих повстань і революцій, але зо 1840х заспокоїлись,  а деякі (Ганновер, напр.) навіть відмінили прийняті раніше конституції.
В 1840 ледь не сталося війни з Фр., тому був патріотичний підйом, але все порішали в кабінетах (Віденська система, йопт!)  1840 – до влади прийшов Фрідріх-Вільгельм 4, який в кельнському соборі толкнув рєчь, де топив за об*єднання німецького народу. Австрійці дивлятьс на це все,як хуй на бритву, але народу нрав.
1847 – він скликав З*єднаний ландтаг. Невдалий час – тут саме весна народів, у Фр. революція – вобщім, в 1848-49 відбувалась Німецька революція. Фішка в тому, що рев. срать на політичну карту, тому дісталось багатьом правителям.  Вони зробили собі франкфуртський парламент і почали писати конституцію Німеччини, тільки от політиків там було малувато – в осн. вчителі/професори і люди, які мали універ. освіту. Результат – скотились в регіоналізм.  В травні 1849 вони таки прийняли конституцію(чорновий варіант, лол), але НЕСПОДІВАНО виявилось, що всім більш-менш значним країнам похуй: Пруссія, Австрія, Баварія, Саксонія і Ганновер просто положили болт – на цьому діяльність парламенту і завершилась.

 

 

 


20.01.2016; 13:35
хиты: 250
рейтинг:0
Гуманитарные науки
история
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2024. All Rights Reserved. помощь