пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ


Дати визначення перегонки. Як проводять просту перегонку при атмосферному тиску?

Цей вид перегонки полягає в нагріванні рідини до кипіння і конденсації її парів у вигляді дистиляту в холодильнику. Застосування простої перегонки ефективне для задовільного розділення речовин, ґкип яких відрізняються не менше ніж на 80—100 °С. При атмосферному тиску просту перегонку виконують для термічно стійких рідких речовин з їкип від 40 до 180 °С. При більш високій температурі, як правило, багато органічних речовин частково розкладаються.

Просту перегонку при атмосферному тискові використовують:

  1. для розділення сумішей рідин;
  2. при відокремленні рідини від розчинених у ній речовин;
  3. у ході концентрування розчинів;
  4. для перевірки інтервалу температур кипіння при певному атмосферному тискові з метою ідентифікації і визначення чистоти.

Чисті речовини переганяються в інтервалі 1—2 °С, домішки майже не впливають на температуру кипіння, тому цей показник, як і температура плавлення, використовується для підтвердження автентичності органічних сполук.

Прилад для простої перегонки при атмосферному тискові складається з перегінної колби, холодильника, алонжа і приймача. 

Проведення перегонки. Після підготовки устаткування складають установку: перегінну колбу закріплюють у штативі, її шийку вище відвідної трубки затискають лапкою з прокладкою. До бічної трубки колби приєднують холодильник так, щоб кінець трубки виступав у нього на 4—5 см і доходив до охолоджуваної частини. Для контролю за температурою парів рідини, що переганяється, у горловину колби поміщають термометр. Ртутна кулька його має знаходитися приблизно на 0,5 см нижче отвору відвідної трубки (верхній край ртутної кульки повинен бути в шийці колби на одному рівні з нижнім краєм отвору відвідної трубки). Холодильник через алонж з'єднують із приймачем.

Після того як усі частини щільно з'єднані одна з одною, виймають термометр і в горловину перегінної колби вставляють лійку, нижній кінець якої має знаходитися нижче бічного відводу колби. Через лійку наливають рідину, що переганяється. При розгонці розчину, що містить велику кількість розчинника, використовують колбу з двома шийками. У цьому разі розчин вводять безперервно-крапельно за допомогою краплинної лійки.

Перед нагріванням розчину в колбу додають «кип'ятильники» або ставлять відкритим кінцем униз капіляри, верхній кінець яких має доходити до шийки колби. При тривалій перегонці «кип'ятильники» замінюють, тому що через певний час вони стають непридатними. Перед внесенням нових капілярів або «кип'ятильників» рідину попередньо трохи охолоджують.

Нагрівання перегінної колби ведуть так, щоб перегонка проходила поступово і в приймач надходило від 30—40 до 60—120 крапель конденсату за хвилину. При інтенсивнішій перегонці в колбі створюється підвищений тиск, і покази термометра не будуть відповідати Ткип фракції, що збирається, при атмосферному тискові. На початку перегонки температура може знижуватися за рахунок інерції


26.02.2015; 13:47
хиты: 474
рейтинг:0
Естественные науки
химия
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2024. All Rights Reserved. помощь