А
- Адміністративні витрати – це:Прямі витрати.
- Адміністративні витрати промислових підприємств є витратами:Витратами періоду.
- Активи є:Фінансовими доходами.Операційними доходами.
Б
- Базою розподілу загальновиробничих витрат між окремими замовленнями виступає: Прямі витрати.
- Бюджет витрат на збут зазвичай не включає витрати амортизацію виробничого устаткування
- Бюджет продажів не може складатися з деталізацією:географічними зонами, регіонами;
- Бюджет собівартості реалізованої готової продукції включає зміну залишків: готової продукції для реалізації;
В
- В залежності від впливу зміни обсягів виробництва витрати поділяються на:Постійні і змінні.
- В залежності від способу включення в собівартість продукції витрати поділяються на: Прямі і непрямі.
- В критичній точці: N = Z,
- В основі обліку за центрами відповідальності лежить поділ витрат на: Контрольовані і неконтрольовані.
- В основу нормативного методу обліку затрат покладені: Система обліку і управління "стандарт-кост".
- В основу системи обліку "директ-костінг" покладена класифікація витрат в залежності: Від обсягу виробництва
- В основу системи обліку і управління "стандарт-кост" покладені: Позамовний метод обліку затрат;
- В якій з перелічених галузей використовують переважно однопередільне (просте) калькулювання собівартості:видобувна промисловість;
- В якій з перелічених галузей використовують переважно позамовний метод калькулювання собівартості:будівництво, ремонтне виробництво?
- В якій з перелічених галузей використовують переважно попередільне калькулювання собівартості: металургійна промисловість;
- Варіант обліку, основна ідея якого полягає у повному використанні виробничого і організаційного потенціалу, називається:Обліком витрат за факторами виробництва.
- Варіант обліку, при якому відбувається нагромадження маржі для покриття витрат на кожному рівні, називається:1Багатоступінчастим обліком витрат на виробництво.2Обліком відшкодування постійних витрат на виробництво.3Обліком відшкодування стандартних витрат на виробництво.4Обліком витрат, що постійно розподіляються.
- Варіант обліку, при якому за місцями виникнення, центрами відповідальності та на готову продукцію відносять тільки ті витрати, які мають пряме відношення до них, називається обліком: 1Витрат за факторами виробництва.2Функціональним. 3Відносних індивідуальних витрат.4Структурним.
- Варіант обліку, який ґрунтується на тому, що між обсягом виробництва і витратами існує жорстка лінійна залежність та при якому в обліку виділяють постійні і пропорційні змінні витрати за місцями їх виникнення, називається:1Багатоступінчастим обліком витрат на виробництво. 2Обліком відшкодування постійних витрат на виробництво.3Обліком відшкодування стандартних витрат на виробництво.4Обліком витрат, що постійно розподіляються.
- Вигода, яка втрачається, коли вибір одного напрямку дії вимагає відмови від альтернативного рішення – це: Релевантні витрати.
- Вид продукції (робіт, послуг), замовлення, програма, собівартість яких визначають – це: об'єкт калькуляції;
- Вид продукції, стадія виробництва, замовлення, програма, для яких організовують відокремлений облік витрат – це:об'єкт обліку витрат;
- Видана матеріальна допомога працівникам відноситься до:Операційних витрат.
- Визнані пені, штрафи, неустойки відносяться до:Інших операційних витрат.
- Визначення фактичних затрат на основі виразу: «нормативні затрати +/– відхилення від нормативних затрат» є характерним для такого варіанту нормативного розрахунку затрат як: Обліку за нормативними затратами.
- Виробничі накладні витрати – це: Витрати, пов'язані з процесом виробництва, які не можуть бути віднесені до певних виробів економічно можливим шляхом.
- Високий ризик визнається при величині коефіцієнта запасу міцності: 10%;
- Витрати – це:Зменшення економічних вигод у вигляді вибуття активів або збільшення зобов'язань, які призводять до зменшення власного капіталу (за винятком зменшення капіталу за рахунок його вилучення або розподілення власниками).
- Витрати інвестиційної діяльності відображаються на рахунку: 97 “Інші витрати”.
- Витрати на збут є витратами: Витратами періоду
- Витрати на передпродажну підготовку продукції і товарів належать до: Витрат на збут.
- Витрати на придбання або створення матеріальних і нематеріальних необоротних активів – це:Капітальні інвестиції.
- Витрати на проведення ремонтів понад 10 % балансової вартості груп основних засобів на початок року:1Включаються до складу собівартості продукції.2Не включаються до складу собівартості продукції.3Збільшують балансову вартість груп основних засобів.4Не включаються до складу собівартості продукції, а збільшують балансову вартість груп основних засобів.
- Витрати на сплату відсотків за фінансову оренду (лізинг)належать до: Фінансових.
- Витрати на стоянку легкових автомобілів та їх паркування належать до: Продуктивних адміністративних.
- Витрати на утримання об’єктів соціально–культурного призначення є складовим елементом витрат:Інших операційних.
- Витрати непродуктивного характеру мають місце у складі витрат: всі відповіді вірні.
- Витрати періоду – це усе з переліченого.
- Витрати періоду – це: Витрати, що не включаються у собівартість і розглядаються як витрати того періоду, в якому вони були здійснені.
- Витрати, пов'язані із контролем та регулюванням поділяються на:Контрольовані і неконтрольовані.
- Витрати, пов'язані із транспортуванням запасів у покупців:Відносяться до витрат на збут.
- Витрати, що включаються в статтю калькуляції "Прямі матеріальні витрати" відносяться на собівартість продукції: 1За прямою ознакою.2Через адміністративні витрати.3Через витрати на збут.4Через систему розподілу.
- Витрати, що можуть бути змінені внаслідок прийняття рішення, називаються:Релевантними.
- Відображення затрат на рахунках бухгалтерського обліку за нормами і відхиленнями від них характерно для ........ методу обліку витрат на виробництво: Нормативного.
- Відхилення доходу за рахунок зміни обсягу продажів визначають:1порівнянням гнучкого бюджету продаж зі статичним бюджетом продажів;2порівнянням бюджетної і фактичної ціни реалізації продукції;3порівнянням фактичного і бюджетного обсягу продажів;4усі відповіді правильні.
- Відображення руху інформації про затрати на виробництво у двох оцінках – за фактичними затратами (собівартістю) і нормативній величині затрат фактично виготовленої продукції притаманне такому варіанту нормативного розрахунку затрат як: 1Обліку за нормативними затратами.2Паралельному обліку фактичних і нормативних затрат.3Обліку змішаним способом.4Подетально-поопераційному.
- Відокремлений облік змін норм передбачає: Нормативний метод.
- Відрахування в Пенсійний фонд відносяться до економічного елемента: Відрахування на соціальні заходи.
- Відхилення від норм витрачання матеріалів оформляється: 1Прибутковим ордером.2Накладною.3Вимогою.4Вимогою з сигнальною смужкою.
- Втрати від простоїв не з вини стихійних лих при відсутності винних осіб належать до витрат: Надзвичайної діяльності.
- Втрати від фінансової діяльності відображаються на рахунку: 95. “Фінансові витрати”.
- Вхідні (невичерпані) витрати – це:Збільшення зобов'язань, або зменшення активів у процесі поточної діяльності для отримання доходу в майбутніх періодах.
Г
- Галуззю національної економіки, для підприємств якої вперше був застосований подетальний облік вважається: 1Машинобудування.2Текстильна промисловість.3Металургія.4Видобуток вугілля.
- Головним завданням управлінського обліку є: Передбачення наслідків майбутніх операцій.
- Головною відмінністю між фінансовим та управлінським обліком є:Споживачі інформації.
- Графік очікуваних грошових надходжень складають на підставі бюджету: продажів;
Д
- Дані управлінського обліку є: Комерційною таємницею.
- Дискреційні витрати – це витрати, які : Виникають протягом визначеного періоду часу в результаті конкретного стратегічного рішення, прийнятого керівництвом організації.
- Дійсні витрати – це:Витрати, що вимагають сплати грошей, або витрачання інших активів.
- Дія "операційного левериджу" базується на тому, що: 2. при зміні обсягу реалізації продукції сума операційного прибутку змінюється ще більшими темпами;
- Діяльність якого типу центрів відповідальності оцінюють за даними звіту про фінансові результати: прибутку;
- Для зарубіжних фірм якої із наведених країн практично високою є частка паралельного використання двох систем калькулювання:1Австралія.2Японія.3Великобританія.4Усі відповіді вірні.
- Для зарубіжних фірм якої із наведених країн практично досить високою є частка пропорційного розподілу постійних виробничих затрат між запасами та собівартістю реалізованої продукції в кінці року:1Австралія.2Японія.3Великобританія.4Усі відповіді вірні.
- Для зарубіжних фірм якої із наведених країн практично не є характерним списання постійних виробничих витрат на витрати періоду:1Австралія.2Японія.3Великобританія.4Вірна відповідь відсутня
- Для оцінки діяльності якого типу центрів відповідальності використовують контроль за методом «тариф-година-машина»: витрат
- Для оцінки діяльності якого типу центрів відповідальності використовують показник рентабельності та прибутковості капіталу: інвестицій
- Для підприємств хімічної, нафтопереробної, цементної та добувних галузей промисловості характерним є застосування ........ методу обліку затрат на виробництво: Попередільного.
- Для прийняття стратегічних рішень потрібна інформація про витрати: Часткові.
- Для яких із наведених підприємств не є характерним застосування попроцесного методу обліку затрат на виробництво:Кар’єрів. И Цементної промисловості.
- Для яких цілей використовують стандартні витрати в системі «стандарт-кост»:контроль витрат;
- Для яких цілей використовують стандартні витрати в системі «стандарт-кост»:управління за відхиленнями;
- До надзвичайних витрат не належать: Усе вище перелічене.
- До сучасних систем обліку витрат на виробництво, які базуються на основі обліку повних витрат, не належать:1 Облік витрат, що постійно розподіляються. 2 Облік витрат за факторами виробництва.3Облік відносних індивідуальних витрат.4 Облік відшкодування постійних витрат
- До сучасних систем обліку витрат на виробництво, які базуються на основі обліку часткових витрат, належать:1Багатоступінчастий облік витрат на виробництво. 2Облік відшкодування постійних витрат на виробництво.3Облік відшкодування стандартних витрат на виробництво.4Усі вище перелічені.
- Довгострокові стандарти витрат, призначені для вивчення динаміки цін та продуктивності праці – це: базисні стандарти;
- Додаткова заробітна плата робітників, зайнятих експлуатацією виробничого устаткування, включається в статтю калькуляції:( тоже подходят два вариантаВитрати на утримання і експлуатацію виробничого устаткування. Загальновиробничі витрати.Заробітна плата робітників, зайнятих обслуговуванням виробничого устаткування чи загальновиробничими роботами, відноситься відповідно до витрат на утримання й експлуатацію устаткування або загальновиробничих витрат.
- Доходи від інвестиційної діяльності відображаються на рахунку: 70 “Доходи від реалізації ”.
- Доходи від фінансової діяльності відображаються на рахунку:73 “Інші фінансові доходи”.
- Доцільність ліквідації збиткового підрозділу визначається:1порівнянням фінансових результатів окремих підрозділів;2порівнянням рентабельності роботи підрозділів;3порівнянням суми втраченого маржинального доходу із сумою економії постійних витрат;4немає правильної відповіді?
Е
- Елементами операційних витрат є: Матеріальні затрати, витрати на оплату праці, відрахування на соціальні заходи, амортизація, інші операційні витрати.
- Ефект операційного левериджу розраховується: Еол=^Поп/^РП
З
- З якою метою складають бюджетний баланс: для оцінки фінансового стану підприємства за бюджетний період;
- З якою метою складають бюджетний звіт про прибутки і збитки: усі відповіді правильні?
- За періодом діяльності, витрати якого включені до собівартості, калькуляції поділяють:місячні і квартальні;
- За складом елементів витрат, що включені до собівартості, калькуляції поділяють: на планові і звітні;
- За яким з наведених показників оцінюють ефективність альтернативних технологій виробництва:1маржинальний доход на одиницю продукції;2критичний обсяг реалізації (точка беззбитковості);3очікуваний прибуток при заданому обсязі виробництва;4усі відповіді правильні?
- За яким з наведених показників оцінюють ефективність альтернативних технологій виробництва:1маржинальний доход на одиницю продукції;2критичний обсяг реалізації (точка беззбитковості);3очікуваний прибуток при заданому обсязі виробництва;4усі відповіді правильні?
- За яким показником позамовне калькулювання відрізняється від попроцесного: усі відповіді правильні?
- Загальновиробничі витрати допоміжних виробництв розподіляються між видами допоміжних виробництв пропорційно до: Основної заробітної плати робітників допоміжних виробництв.
- Загальновиробничі витрати основного виробництва розподіляються між об'єктами обліку затрат пропорційно до:Суми прямих витрат в розрізі об'єктів обліку затрат.
- Залежно від вихідних даних та методики розрахунку каль¬куляції поділяють: на планові і звітні;
- Залишкова вартість реалізованих основних засобів відноситься до: Фінансових витрат.
- Залишкова вартість реалізованих основних засобів є:Фінансовими витратами.
- Заробітна плата працівників за тарифами – це:Добуток відпрацьованого часу працівниками на їх тарифну ставку, яка залежить від розряду.
- Заробітна плата робітників за розвантаження на приоб'єктному складі матеріалів включається в статтю калькуляції:Прямі витрати на оплату праці.
- Заробітна плата робітників основного виробництва є витратами:1Що контролюються виконавцями робіт.2Що не контролюються виконавцями робіт.3Що контролюються замовниками.4Що контролюються постачальниками.
- Згідно системи "директ-костинг", головний факторний ланцюг, який формує прибуток, має вигляд: витрати-обсяг виробництва -прибуток.
- Здійснити оцінку окремих сегментів діяльності (підрозділів, категорій замовників можна використавши для цього систему калькулювання: Змінних витрат.
- Зміна норм при нормативному методі оформляється: 3.Повідомленням.
- Змінними є витрати, які змінюються при зміні: обсягу діяльності;
К
- Коефіцієнт запасу міцності діяльності підприємства визначається за формулою:Пб= Q-Qб/Q*100%,
- Коефіцієнт кордона безпеки діяльності підприємства (визначається за формулою: вірної відповіді немає.
- Коефіцієнт маржинального доходу – це відношення маржинального доходу : суми чистого доходу від реалізації продукції;
- Коефіцієнт операційного левериджу розраховується: Кол= Зпост/Ззмін
- Контрольовані витрати – це:Витрати, які менеджер може безпосередньо контролювати або може чинити на них значний вплив.
- Кордон безпеки діяльності підприємства (Пвизначається за формулою: вірної відповіді немає;
- Критична точка обсягу виробництва – це:Точка, нижче якої виробництво є збитковим.
- Куди відноситься основна заробітна плата бригадирів і майстрів, які працюють в складі бригади: В калькуляційну статтю "Прямі витрати на оплату праці".
М
- Маржинальний дохід – це:Різниця між виручкою і змінними витратами.
- Маржинальний дохід використовується в умовах використання системи калькулювання: Змінних витрат.
- Маржинальний дохід представляє собою: різниця між виручкою від реалізації та змінними витратами.
- Маржинальні та диференціальні витрати є різновидами класифікаційної ознаки витрат: З метою прийняття управлінських рішень.
- Методами обліку затрат на виробництво і калькулювання собівартості продукції є:Позамовний, попроцесний, попередільний, нормативний.
- Минулі (вичерпані) витрати – це: Збільшення зобов'язань або зменшення активів у процесі поточної діяльності для отримання доходу звітного періоду.
- Можливі витрати – це Вигода, що втрачається, коли вибір одного напрямку дії вимагає відмовитися від альтернативного рішення.
Н
- На зміну подетально-поопераційному та подетально-партіонному методу обліку витрат прийшов облік витрат: 1За виробами.2За групами виробів.3За замовленнями.4Вірна відповідь відсутня.
- На суттєве скорочення процесу виробництва орієнтована система калькулювання: На основі діяльності.
- На сьогоднішній день більш достовірнішим вважається позамовний метод калькулювання собівартості при обліку витрат: За партіями виробів.
- На які групи поділяють калькуляційні системи за об'єктом калькулювання: позамовне та попроцесне калькулювання;
- На які групи поділяють калькуляційні системи за ступенем поглинання постійних витрат: калькулювання повних та змінних витрат;
- На які групи поділяють калькуляційні системи за характером витрат, що включаються до собівартості: фактичне та змішане калькулювання;
- На які два види поділяється бухгалтерський облік: Фінансовий і управлінський.
- На які два види поділяється управлінський облік:Систематичний і проблемний.
- На якому рахунку ведеться синтетичний облік витрат з експлуатації будівельної техніки: 91 “Загальновиробничі витрати”.
- Найбільш поширеними видами втрат на сучасних підприємствах є втрати від:Браку і простоїв.
- Накладні витрати – це:???(все два варианта подходят) Витрати на збут продукції. !Витрати, пов'язані з обслуговуванням і управлінням виробництвом.
- Напівфабрикатний варіант зведеного обліку витрат і калькулювання собівартості продукції, як правило, застосовують при ........ методі: Попроцесному
- Негативна курсова різниця по неопераційних операціях є:Операційними витратами.
- Непрямі витрати матеріалів і зарплати є складовою бюджету: загальновиробничих (накладних) витрат;
- Нерелевантні витрати – це: Витрати, що не залежать від прийняття рішення
- Нестачі й втрати від псування матеріальних цінностей понад норми природного убутку відносяться до:Інших операційних витрат.
О
- Об'єкт обліку витрат і об'єкт калькулювання : Об'єкти обліку включають об'єкти калькулювання
- Облік витрат, що ведеться за окремими операціями, стадіями або виробництву в цілому відноситься до методів обліку виробничих затрат, що базуються на обліку витрат за: Технологічними процесами.
- Обсяг виробництва, при якому досягається беззбитковість діяльності підприємства, розраховується: Oб= Зпост/р-Ззм
- Одиниця вимірювання окремих видів продукції, собівартість яких визначається – це: калькуляційна одиниця;
- Однорідні за складом витрати, які мають єдиний економічний зміст називаються: Елементними
- Оплата послуг комерційних банків за розрахункове обслуговування належить до: 3Адміністративних витрат.
- Організація управлінського обліку є прерогативою: Самого підприємства.
- Основними первинними документами з обліку заробітної плати є:Наряд, акордний наряд, табель-розрахунок.
- Основні витрати – це: Витрати, пов'язані з обслуговуванням і управлінням виробництвом;
- Основоположником нормативного методу обліку затрат і управління вважають:М.Х. Жебрака.
- Оцінка запасів за методом ЛІФО – це: Оцінка по собівартості останніх за часом надходження запасів.
- Оцінка запасів за методом ФІФО – це: Оцінка по собівартості перших за часом надходження запасів.
- Оцінка запасів за ціною продажу – це:Оцінка, яка базується на застосуванні підприємствами роздрібної торгівлі середнього проценту торгівельної націнки товарів.
П
- Первинним документом з обліку витрачання запасів є: Вимога.
- Перелік переділів, фаз, стадій виробництва, за якими здійснюється облік витрат і калькулювання собівартості продукції в сучасних умовах: Встановлюється підприємствами самостійно.
- Підприємствами, у яких обробка напівфабрикатів і сировини відбувається одночасно у декількох цехах, призначених для виготовлення одного виробу або групи однорідних виробів, використовується варіант одного із методів обліку виробничих затрат: Паралельний
- Підрозділ, керівник якого несе особисту відповідальність за доходи, витрати і використання прибутку, називають центром: прибутку;
- Планування собівартості здійснюється в розрізі: Елементів витрат.
- Подетальний облік виник у : 30–х роках ХХ ст.
- Подетальні, повузлові методи обліку витрат на виробництво відносяться до таких, що базуються на обліку витрат за:1Окремими виробами, їх частинами або групами виробів.2Технологічними процесами.3Стадіями виробничого процесу.4Вірна відповідь відсутня.
- Поділ витрат на постійні, змінні і умовно-постійні відноситься до класифікації витрат: Для прийняття рішень і планування.
- Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 “Витрати” введено в дію з 01. 01. ........ року:2000.
- Поняття методу обліку витрат в економічній літературі найчастіше розглядається у нерозривному зв’язку із:Способами обчислення собівартості продукції.
- Порядок і методи планування собівартості продукції підприємства (підприємствам) встановлюють:Самостійно.
- При збільшенні обсягу діяльності постійні витрати з розрахунку на одиницю продукції: зменшуються;
- При умові, що 0 < K < 1, витрати носять характер: дигресивних;
- При якій кількості обмежень (дефіцитних ресурсів) для оптимізації виробництва застосовують метод ранжування за рівнем маржинального доходу на одиницю виміру обмеженого ресурсу: одне;
- При якій кількості обмежень (дефіцитних ресурсів) для оптимізації виробництва застосовують методи лінійного програмування: три і більше;
- При якій кількості обмежень (дефіцитних ресурсів) для оптимізації виробництва застосовують методи розв'язання системи нормальних рівнянь:два;
- Простий "директ-костинг" належить до: обліку за зрізаною собівартістю;
- Проценти за користування короткотерміновими позиками банку є витратами: Фінансової діяльності.
- Проценти, заплачені за користування позиками, відносяться до:Фінансових витрат.
Р
- Регістром аналітичного обліку розподілу заробітної плати між об'єктами затрат є:Розрахунково-платіжна відомість.
- Релевантний діапазон (область релевантності) – це інтервал обсягу діяльності, в межах якого: загальна сума постійних витрат не змінюється;
- Релевантні витрати – це Витрати, що можуть бути змінені внаслідок прийняття рішення;
- Рішення про спеціальне замовлення – це: рішення про одноразовий продаж продукції за ціною, нижчою за звичайну або нижчою за собівартість;
- Розподіл витрат на змінні та постійні є особливістю: простого "директ-костингу";
С
- Система обліку за центрами відповідальності передбачає:регулярне складання звітів про виконання бюджетів;
- Система обліку і управління "стандарт-кост" передбачає:Відокремлений облік затрат за стандартами і відхилень від стандартів.
- Система обліку повних витрат орієнтована на: Ринок.
- Система обліку часткових витрат орієнтована на: 3.Збут.
- Скільки виділяють основних типів центрів відповідальності: чотири
- Собівартість еквівалента зразка готової продукції розраховується відносно виробничих витрат: Усієї сукупності наведених витрат.
- Собівартість реалізованої продукції (робіт, послуг складається згідно стандарту «Витрати» з: Виробничої собівартості продукції, яка була реалізована протягом звітного періоду, нерозподілених постійних загальновиробничих витрат та наднормативних виробничих витрат.
- Співвідношення постійних і змінних витрат, яке забезпечує більший відсоток зростання прибутку, ніж відповідний відсоток зростання продажів, називають: операційним левериджем;
- Сплата митного збору включається в економічний елемент:Інші операційні витрати.
- Сплачені проценти за фінансовий лізинг є:Фінансовими витратами.
- Стандарти витрат, необхідних для виготовлення продукції у плановому періоді за наявних умов діяльності – це:поточні стандарти;
- Стандарти витрат, які можуть бути досягнуті за ідеальних умов діяльності – це: теоретичні стандарти;
- Стаття калькуляції "Прямі матеріальні витрати" і елемент операційних витрат "Матеріальні затрати":Є тотожними поняттями.
- Сума будь-яких витрат платника податку у грошовій, матеріальній або нематеріальній формах для їх подальшого використання у власній господарській діяльності – це:Валові витрати виробництва і обігу.
- Сучасні системи обліку витрат, які передбачають відображення повних витрат характеризуються поділом усіх витрат на : Змінні і постійні.
- Сучасні системи обліку витрат, які передбачають відображення часткових витрат характеризуються поділом усіх витрат на : Змінні і постійні.
Т
- Точка беззбитковості – це обсяг реалізації, при якому:усе з наведеного.
- Трансфертна ціна – це:Ціна для розрахунків між структурними підрозділами підприємства.
- Трансфертна ціна може виступати у вигляді: Фактичної собівартості, ринкової ціни, договірної ціни.
У
- У якій із наведених країн переважає практичне використання системи калькулювання змінних витрат порівняно з повними витратами: США.
- Управлінський облік – це:Процес виявлення, вимірювання, реєстрації, накопичення, узагальнення та передачі інформації про діяльність підприємства зовнішнім і внутрішнім користувачам для прийняття рішень.
- Управлінський облік як самостійна система сформувався:У 50–х роках ХХ століття.
- Утримання із заробітної плати в Пенсійний фонд відносяться до економічного елемента операційних витрат:Відрахування на соціальні заходи.
Ф
- Форми і систему управлінського обліку на підприємстві розробляє:Підприємство самостійно.
Х
- Характерною особливістю «поворотних відходів» та «попутної продукції» як статей затрат є те, що вони: Не впливають на зміну собівартості.
- Хто з відомих діячів у галузі управлінського обліку першим оприлюднив концепцію обліку, що дістала назву «стандарт-кост»: Чартер Гаррісон;
- Хто з відомих діячів у галузі управлінського обліку першим сформулював концепцію центрів відповідальності та обліку за центрами відповідальності:Джон Хіггінс;
Ц
- Центр витрат – це: Підрозділ (цех, дільниця, бригада), керівник якого контролює витрати, але не контролює доходів та інвестицій.
- Центр доходів – це: Підрозділ (цех, дільниця, бригада), керівник якого контролює доходи, але не контролює витрат.
- Центр інвестицій – це: Господарська одиниця, керівник якої одночасно контролює витрати, доходи та інвестиції.
- Центр прибутку – це: Підрозділ (цех, дільниця, бригада), керівник якого контролює витрати і доходи, але не контролює інвестицій у власні активи.
- Центром відповідальності називають:підрозділ, керівник якого несе особисту відповідальність за результати його діяльності;
Щ
- Що з наведеного включає система обліку і контролю стандартних витрат: встановлення стандартів витрат;
- Що з наведеного включає система обліку і контролю стандартних витрат: усе з наведеного?
- Що з наведеного є етапним для аналізу проблеми альтернативного вибору:1визначення проблеми (постановка задачі);2відбір можливих варіантів вирішення проблеми;3вимірювання і оцінка наслідків впровадження кожного варіанта;4усе з наведеного?
- Що з наведеного є етапним для аналізу проблеми альтернативного вибору:усе з наведеного
- Що з наведеного може бути використано як база транс¬фертного ціноутворення: усе з наведеного?
- Що з наведеного можна вважати недоліком децентралізації управління: зростання витрат на управління;
- Що з наведеного можна зарахувати до переваг децентралізації управління: усе з наведеного?
- Що з наведеного належить до принципів організації обліку за центрами відповідальності: усе з наведеного?
- Що з наведеного належить до релевантних витрат: альтернативні (можливі) витрати – втрачена вигода;
- Що з наведеного належить до релевантних витрат:майбутні маржинальні витрати;
- Що з наведеного не впливає на відхилення доходу від реалізації: собівартість реалізованої продукції;
- Що з наведеного не впливає на відхилення середньої ціни реалізації:1структура товарної продукції;2рівень товарності продукції;3якість продукції;4канали (напрямки) реалізації продукції?
- Що з наведеного не може бути метою бюджетування:визначення доцільності фінансових інвестицій;
- Що з переліченого неможна вважати функцією бюджетного комітету: складання функціональних бюджетів;
- Що із наведеного нижче є характерним для подетального методу обліку затрат на виробництво: Висока трудомісткість кожного з варіантів обліку витрат.
Я
- Як називають калькуляцію, яку складають до закінчення звітного періоду на підставі фактичних даних про витрати і вихід продукції за минулий час з початку періоду та очікуваних даних про витрати і вихід продукції до кінця звітного періоду: Провізорні (попередні)
- Як називають калькуляцію, яку складають до початку звітного періоду:планова;
- Як називають калькуляцію, яку складають після закінчення звітного періоду: фактична
- Як оцінюється супутня (побічнпродукція: за ціною можливого використання або реалізації;
- Як у зарубіжній практиці називають систему калькулю¬вання змінних витрат: директ-костинг;
- Як у зарубіжній практиці називають систему калькулювання повних витрат: Абзорбшен-костинг;
- Яка база розподілу непрямих витрат використовується в умовах переважно ручних робіт: прямі витрати праці;
- Яка база розподілу непрямих витрат використовується переважно в умовах автоматизації виробництва:відпрацьовані машино–години;
- Який взаємозв’язок між виробничим і управлінським обліком: Є повністю різними поняттями.
- Який документ складають для контролю за виконанням бюджетів:звіт про виконання бюджету;
- Який з наведених бюджетів є базовим для планування прямих витрат праці, прямих матеріальних витрат та виробничих накладних витрат: бюджет собівартості готової продукції
- Який з наведених бюджетів є завершальним у системі внутрішньогосподарського бюджетування: бюджет коштів
- Який з наведених бюджетів не може бути підставою для складання бюджету собівартості виготовленої продукції: бюджет загальногосподарських та адміністративних витрат?
- Який з наведених підрозділів відповідає за розробку стан¬дартів витрат праці: виробничий;
- Який з наведених підрозділів відповідає за розробку стандартів витрачання матеріалів: технологічний;
- Який з наведених підрозділів відповідає за розробку стандартів накладних витрат: бухгалтерія;
- Який з наведених підрозділів може бути визначений як центр доходу: сектор або відділ магазину;
- Який з наведених підрозділів може бути визначений як центр інвестицій: підрозділ на самостійному балансі;
- Який з наведених підрозділів може бути визначений як центр прибутку: дочірнє підприємство;
- Який з названих підрозділів підприємства не належить до допоміжного виробництва: тарне виробництво
- Який з перелічених бюджетів не належить до операційних: бюджет коштів
- Який з перелічених бюджетів не належить до фінансових:бюджет капітальних вкладень;
- Який метод розподілу витрат допоміжних виробництв пе¬редбачає використання системи алгебраїчних рівнянь:
- Який метод розподілу витрат допоміжних виробництв передбачає ігнорування взаємних послуг між цими виробництвами: прямого розподілу;
- Які Ви знаєте бази розподілу між об'єктами будівництва витрат з експлуатації будівельної техніки:Пропорційно до загальновиробничих витрат.
- Які з наведених витрат не належать до диференціальних: витрати минулих періодів
- Які з наведених витрат не належать до диференціальних:альтернативні (можливі)?
- Які з нефінансових показників необхідно взяти до уваги при остаточному прийнятті рішення про спецзамовлення:гарантії якості продукції постачальника;
- Які із нижче перерахованих витрат не включаються в собівартість продукції:. Витрати на збут.
- Які напрямки класифікацій витрат є основними в управлінському обліку: Розрахунок собівартості виготовленої продукції, оцінка вартості запасів і одержаного прибутку; прийняття рішення і планування; контроль і регулювання.