Бухгалтерський облік-це сукупність методів і засобів виявлення, вимірювання, реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та повідомлення інформації про господарську діяльність банку зовнішнім та внутрішнім користувачам для прийняття рішень.
БО базується на засадах:
-безперервному відображенні операцій
-документальному засвідченні усіх господарських процесів
-узагальненнні даних у грош.виразі
-подвійному відображенні госп.операцій
Принципи БО:
-безперервної діял-ті-припускає що банк продовжуватиме свою д-ть постійно,тобто на момент складання звітності адміністрація не має намірів у його ліквідації.
-автономності підприємств-означає,що кожна установа банку розглядається як самостійна господарська одиниця,юридично відокремлена від своїх власників та ін.підпр.
-двоїстості-кожна госп.опер.має бути відображена у фін.обліку двічі в однаковій сумі-за Дт одного і Кт ін.рахунку.
-грош.вимірювання-в БО відображаються явища,які можуть бути виражені в грош.вимірі
-повноти БО-всі банк.операції підлягають реєстрації в інформ.сист.БО
-дати операції-банк.оп від обр. в БО в день їх здійснення
-окремого відобр. активів і зобов’язань
-превалювання змісту над формою-вимагає,щоб фін.звіти достовірно відображали економ. та фін. сутність банк.опер.,а не їх юридичну форму
-принцип оцінки-А(активи) і З(зобов.) обліковуються пріоритетно за вартістю їх придбання чи виникнення
-обачливості-застосування в обліку методів оцінювання,відповідно до яких А та дохід не завищуватимуться,а З та витрати не занижуватимуться.
-нарахування та відповідності доходів і витрат-означає,що для обчислення фін.результату потрібно зіставити доходи з витратами за звітний період; доходи і витрати відображаються в обліку під час їх визнання,а не під час надходження або сплати грошей.
-прийнятності вхідного балансу-залишки за бал.рах. на початок зв.періоду = залишкам на кінець попер.періоду.
-сталості правил БО-вимагає від банку застосування обраної облікової політики протягом тривалого часу
-консолідації-у фін.звітах потрібно відображати фін.стан не лише результати д-ті банку ,а і всіх компаній які він контролює.
Для забезпечення довіри до облікової інформації та однозначного тлумачення її змісту всіма користувачами орга-ни державного управління законодавчо встановлюють обов’язко-вість ведення фінансового обліку суб’єктами господарювання, впроваджують національні стандарти (положення) бухгалтер-ського обліку і фінансової звітності.
Положення (стандарт) бухгалтерського обліку — це нормативний документ, в якому визначені принципи та методи ведення фінансового обліку. Для регулювання фінансового обліку в Україні запроваджено 31 національний стандарт (положення) бухгалтерського обліку.