Інтернет-банкінг - це система віддаленого отримання банківських послуг через Інтернет. Віртуальне спілкування з банком здійснюється в інтерактивному режимі - через сайт банку. Для роботи в системі необхідно підключити цю послугу в офісі банку і мати можливість виходу в Інтернет через сумісний браузер.
Можливості інтернет-банкінгу дозволяють:
· Відправляти в банк всі види фінансових документів;
· Отримувати виписки та документи за всіма рахунками в банку за будь-який період часу;
· Відстежувати всі етапи обробки платіжних документів у банку в режимі реального часу;
· Оперативно отримувати повідомлення про помилки;
· Працювати в одному інтерфейсі з рахунками в різних банках;
· Здійснювати перегляд і друк вхідних і вихідних платіжних документів.
Головною перевагою інтернет-банкінгу є все-таки зручність, яке дозволяє забувати про насущні клопоти та непотрібної паперової роботи. Саме воно примушує багатьох практичних людей, які цінують свій час, завести рахунок в банку і керувати ним через Інтернет. Взаєморозрахунки між клієнтом і банком проводяться в режимі реального часу. Клієнт може відстежувати всі етапи обробки платіжних документів у банку на екрані свого комп'ютера.
Серед недоліків реалізації операцій через Інтернет доречно, на нашу думку, зазначититакі, як часовий лаг при здійсненні операцій оплати рахунків, виплати депозитів,блокуванні/розблокуванні платіжних карт; затримка; електронне шахрайство, тобто високий ризик крадіжки грошей, ймовірність “втрати” платежів та ймовірність технічних збоїв у системі.
Банкам доречно звернути особливу увагу на забезпечення інформаційно-технологічноїбезпеки електронних послуг шляхом захисту комунікацій і трансакцій, ідентифікації покупців і продавців, удосконалення механізмів обробки замовлень. В Інтернет-банкінгу необхідно використовувати до семи рівнів захисту, оскільки проблеми безпеки у Інтернетіі пов’язані з ними ризики дуже високі. Основними тенденціями розвитку дистанційного банківського обслуговування в Україні найближчими роками, на думку автора, є постійне збільшення кількості користувачів Інтернет-банкінгу, зростання інтенсивності використання таких послуг, та попиту на додаткові інтегровані функції, такі як Інтернет-трейдинг, можливості ведення декількох рахунків у одній системі електронного банківського обслуговування, навіть рахунків різних банків. Як додаткові Інтернет-послуги банки пропонуватимуть консультації у сфері інвестицій, щодо мінімізації ризиків фінансових вкладень, укладення договорів страхування.