Шкода скл з:
1)Реальних збитків – виражений у затратах за ліквідацію наслідків протиправних дій(бездіяльності) витрати на відновлення природного обєкту або приведе його в першоначальний стан.
2)Упущена вимога – неотрим доходу за викорприродн об в госп цілях, які були б отримані якби не було вчинено ек правопорушення.
Економ шкода - вчиня¬ється конкретним природним об'єктам: землям, надрам, водам, лісам, рослинному чи тваринному світу, природно-заповідному фонду, виключній (морській) економічній зоні і носить матеріалізований характер у формі їх погіршення, знищення, загибелі, присвоєння, викрадення.
Еколог шкода – безпосередньо пов'язана з вчиненням збитків якості при¬родного середовища. Особливістю екологічної шкоди є втрата якості природного середовища та вплив на закономірності функціонування екосистем.
Особливості: 1)шкода виражається у ек розриві звязків 2)шкода може вияв у майб часі і просторі 3)шкода може бути відносновиконана чи взагалі не виконана.
Припинення відшкодек шкоди: 1)обовязковість того, хто вчинив шкоду повністю її відшкодувати 2)повне відшкод шкоди 3)солідарна в-сть правопорушників якщо шкода сприч декількома субєктами 4)ек шкода завдана джерелам підвищеної небезпеки підлягає відшкодуванню не залежно від вини порушника.
Види:-Антропогенна шкода(результат д-сті людини) -Фіз шкода(шкодаздоровю через негативний вплив забрудн н/с) -Генетична шкода(Шкода, що впливає на стан майбут покоління)
Способи відшкод шкоди: 1)Таксовий спосіб. Такса –умовна одиниця обчислення шкоди 2)Нормативний спосіб – визн розмір плати і стягуються за забруд н/с. 3)Розрахунковий спосіб- по фактичним затратам 4)Змішаний спосіб види:-правомірний-неправомірний