абсолютизм
розлад феодалізму
поширення мануфактури. Вона існувала в двох формах: централізованої і розсіяною. Остання, зокрема, мала велике поширення в XVI - XVII ст. Принцип її роботи полягав в тому, що підприємець закуповував сировину і роздавав його ремісникам-надомників, забираючи у них потім готову продукцію. При цьому господар економив кошти на будівництві майстерень, покупці верстатів і т.д. Централізована мануфактура, що була більш високою ступінню розвитку виробництва, поширюється в другій половині XVII - XVIII ст., Коли цехова організація повністю відмирає, а в руках підприємців зосереджуються ще більші багатства.
формування капіталістичного устрою
в першій третині XVIII ст. – виникли умови для промислового перевороту в Англії, а в другій половині XVIII ст. вже можна говорити про промисловий переворот в Англії.
У культурі та науці. До початку XVII століття в розвитку культури відбувається відхід від принципів класичного Ренесансу, а саме від проходження античним принципам і формам. Культура піднімається на якісно новий щабель. Особливо яскраво це проявилося в науковій сфері. Англійський учений і філософ Ф. Бекон науково обгрунтував провідну роль експерименту в науці, а французький філософ і математик Р. Декарт у своїй роботі «Міркування про метод» сконструював суто раціоналістичну картину світу, заклавши основи нової течії в європейській культурі - раціоналізму.
у міжнародних відносинах – поява першої системи міжнародних відносин – Вестфальської (1648 р.).