Кл.Зиновіїв –вихованець Києво-Могилянської колегії,мандрівний монах і поет ,який уклав рукописну збірку віршів ,народних приказок і прислів’їв .Жанрова природа його віршів різноманітна –епіграми,елегії,псалми ,пісні ,молитви ,орації.Загалом для творів Кл.Зиновіїва характерна описовість ,намагання охопити і відобразити різноманітні аспекти життя .
Його різноманітна за змістом велика віршована сспадщина може бути об’єднана у дві тематичні групи-соц.-побутову і філософську –релігійну ,в яких знайшли відбиття актуальні проблеми часу.
Тематика творчості Климентія Зиновіїва зумовлена його враженнями, які він отримав у мандрівках, а також роздумами про світ і людей. Поет бачив соціальну нерівність, яка викликала в нього гіркі роздуми («О убогих людєх», «О багатстві і о нещеті») .Автора хвилювали вічні питання, пов’язані з пізнанням істини («правди наука»), осягненням буття і смерті («О смерті»), моральних цінностей («О друзєх зичливих»). Климентій Зиновіїв порушував актуальні теми, про відображені у заголовках деяких його творів («О волочащихся ченцях...», «О урядових людєх, слу- шаючих ябедников», «О жонах сварливих і злоязичних»). Багато віршів присвятив «труждателям» — ремісникам, бурлакам, «ратаям», музикам, друкарям, «сніцарям і слюсарям», «стрільникам». Так Климентій Зиновіїв утвердив у письменстві тему трудівників. Його твори — своєрідна енциклопедія побутового життя України на межі XVII—XVIII ст.Творчість Климентія Зиновіїва — нове явище в українській літературі, яке сприяло не лише розвитку бароко, а й демократизації літератури, що виявилося у зацікавленості простою людиною, співчутті їй, зверненні до фольклорних джерел.
Добре володіючи технікою силабічного віршування,Кл.Зин.у своїх творах прагнув точно дотримуватись правил поетичних:і рівної кількості складів, і цезури,і рими .
Отже,тематика творів Кл.Зиновіїва за широтою охоплення життєвих проблем не мала досі нічого подібного в укр..літер.Це був письменник ,який не лише відіграв роль в розвитку укр.літер. кн..17-18 ст.,ай мав велике значення для збагачення книжної укр.літер.мови на базі народно-розмовної.