Надпорядок Гвоздикоподібні(Caryophyllanae). До цього надпорядку належить чотири порядки, з яких центральним є гвоздикоцвіті, він безпосередньо зв’язаний з жовтецевоцвітими і характеризується великим поліформізмом. Тут є примітивні рослини з подвійною оцвітиною і пристосованням до ентомофілії, і родини що втратила яскравий віночок.
Порядок гвоздикоцвітів (Caryophyllales). Обєднує кілька родин, головною ознакою порядку є зігнутість насінних зачатків і зародка в насінині , які оточує одиничний ендосперм. Другою ознакою є прикріплення насінних зачатків до центрального сімяносця , через що цю групу рослин ще називають центронасінними.За типом квіток , побудоване переважно як у одно покривних, окремі родини порядку близьких до кропивових .
Родина гвоздикові (Caryophyllaceae).Нароховує 70 родів і 1750 видів, поширених в областях з помірним і субтропічним кліматом. Багаторічні і однорічні трави, рідше напівкущі. Листки прості , супротивні , рідше чергові, цілісні. Суцвіття –дихазій , квіти двостатеві з подвійними п’ятичленною оцвітиною , чашолистки вільні або зрослі пелюсткі вільні , на верхівці іноді виїмчасті або двороздільні . тичинок 10 або 5 коли маточка з 2 -5 плодолистків стовпчиків 2-5 , завязь верхня . Плід- коробочка рідше горішок .
Родина щирцеві(Amaranutacea).Нараховує 65 родів і 850 видів, поширених у тропіках і помірній зоні . Трави ,рідше напівкущики і кущики. Листки чергові , супротивні , переважно цілісні , без прилистків. Квиткі поодинокі або в цимозних суцвіттях , що зібрані в складні волотті: актиноморфні, з невиразною оцвітиною, двостатеві, рідше полігамні , дводомні. Чашолистиків 5-4 або 1,2.3, (інколи вони відсутні), вільних або зрослих при основі, звичайно сухих плівчастих. Тичинок 5 , гінекей з 2-3(4)плодолистиків , завязь одногздова. Плід –горіх, рідше ягода.
Родина лободові (Chenopodiacea) Трави, напівкущі , рідко кущі, дерева. Листкі прості , чергові чи супротивні , часом рудуковані чи супротивні , часом рудуковані або зростаються з міжвузлями стубла .Квітки дрібні , двостатеві , одностатеві, частіше в клубочках , зібраних у складні волотеподібні або колосоподібні суцвіття. Будова квіток досить різноманітня , але найчастіше вони мають просту 5-членну оцвітину з 5 тичинками , що протистоять листочкам оцвітини :маточка складає ця з 2-5 плодолистків , завзязь верхня . Плід- горішкоподібний , рідше ягодоподібний або у вигляді супліддя.