У літературознавстві виділяють суб*єктну типологію худ. образів, тобто розмежування образів за худ.-поетичним матеріалом. Дана типологія поділяється на дві категорії худ. образів:
До першої відносяться такі види образів, як образ-персонаж,характер,герой,дійова особа,тип,антигерой.
До другої – образ автора,оповідача, розповідача.
Отож, герой - це (гр..святий,богатир)- це тип літ. персонажу, виразник сюжетної дії, яка розкриває зміст творів, наділений певними героїчними рисвми.
Персонаж - це (лат.persona – роль, особа)- це діюча особа,істота художнього( мистецького) твору, постать людини,з особистісними моральними, ідеологічними якостями , зображена письменником у художньому творі, загальна назва будь-якої дійової особи .
Дійова особа- (« той,хто діє») - це образ широко і всебічно зображений, наділений яскравими характеристиками,окреслений взаєминами з довкіллям, зв*язками з соціальним,національним та історичним контекстом. По-іншому, це образ в літературному творі, який є носієм точки зору письменника на дійсність, на самого себе.
Образ-тип – (грец. – зразок, відбиток) - це тип худ. образу, в якому чуттєвий образ є формою вияву такої ідеї, яка певним чином розширює та узагальнює зміст одиничного предмета, у ньому змальованого і не виходить за його межі.
Характер – (грец. χαρακτήρ — відмітна риса, ознака, особливість)- це образ людини, відтворений глибоко і переконливо.