Літературознавство- наука про худ л-ру.Література, за словами Валерія Шевчука- це всі витвори людського слова взагалі. Це може бути нац л-ра(література одного народу), л-ра більшої групи народів(словянська,латиноамерик чи всесвітня л-ра)
До складу л-ри входять наукові дисципліни 2 груп:основні або головні галузі, допоміжні галузі.
Основні- історія л-ри, літер критика, теорія л-ри(ТЛ)
Історія літератури –вивч етапи розвитку нац л-ри і стан розвитку л-ри(франц, америк, за цим принципом складають шкільні програми).
Літературна критика(вміння оцінювати)-встановлює значення худ творів для суч життя народу, вивчає ідейно-худ достоїнства і недоліки цих творів.
ТЛ - розглядає сутність л-ри, її значенн, особл худ форми, визначає принципи аналізу худ твору і розвитку л-ри вцілому.
На Заході до осн літературознавч дисциплін відносять ще компаративістику(порівняльне л-во).
Поетика-найдавніша літературознавч дисципліна.Арістотель
Допоміжні дисципліни- бібліографія(систематизує друковані твори і все, що про них написано), джерелознавство, історіографія літерат.-вивч іст. Розвиток теорії критики та іст л-ри.
Літературознавча палеографія- вивч датовані та недатовані, локалізовані і нелокалізовані пам’ятки пам’ятки писемності.
Евристика- сукупність своєрідних методів і прийомів, які застос у текстології і спрямив на встанов авторства тексту, дослідження прототипів, розкриття та поясненя літерат містифікації.
Літ містифікація- це вид тексту, справжній автор якого приховує своє відношення до його створення.(Проспер Меріме).
Текстологія- вивч іст тексту його варіантів, визначає авторство, дату, встановлює так званий «канонічний текст», тобто основний, вивірений текст і готує академічні видання творів.