ІмператориРосії (Олександр ІІ), Німеччини (Вільгельм І), Австро-Угорщини (Франц Йосип) домовилися, що в разі нападу на одну ізсторіннадаватимутьвійськовудопомогу 200-тисячним військом.
Першу тріщинукоаліція дала під час близькосхідноїкризи 1875 — 1878 pp.
На Берлінськомуконгресі 1878 p., на якомубуло переглянуто умови Сан-Стефанського договору міжРосією і Туреччиною, стали відчутними для РосіїворожіпозиціїНімеччини, Австро-Угорщини, щозмінилоставленняРосії до своїхсоюзників. Німеччина не підтрималадомаганняРосії на Балканах. У свою чергу, Росіявідмовляласядотримуватисянейтралітету на випадоквійниНімеччини та Франції. Неможливобуловирішитипитанняпостачаннянімецькихтоварів до Росії на пільгових правах, бовзаємнобулипідвищенімита на ввезеннятоварів і між ними почаласясправжнямитнавійна. ФранціянадалагрошовупозикуРосії — все цезначнопогіршилоросійсько-німецьківідносини.
7 жовтня 1879 р. Німеччина та Австро-Угорщинапідписалисоюзнийдоговір, спрямованийпроти Росії.1879 р. Уряди Німеччини та Австро-Угорщиниуклалисекретнийдоговір, щопередбачаввзаємодопомогупід час нападуРосії на одну з цих держав і доброзичливийнейтралітетпід час війни з будь-якоюіншоюєвропейською державою.1882 р. Німеччина, Австро-Угорщина та Італіяуклалисекретнийсоюзнийдоговір про взаємодопомогу у війні з Францією та спільнийвиступ у разі нападу на одного з учасниківдвохчибільшеєвропейськихкраїн.