Банківська система - сукупність різних видів національних банків і кредитних установ, що діють в рамках загального грошово-кредитного механізму. Включає Центральний банк, мережу комерційних банків і інших кредитно-розрахункових центрів. Центральний банк проводить державну емісійну і валютнуполітику, і є ядром резервної системи банківських операцій.Банківська система є підсистемою фінансової системи конкретної держави.
Загалом у світовій практиці виділяють два основних типи побудови банк системи:
- однорівнева банківська система(наявність тільки горизонтальних зв'язків між банками, універсалізація їх операцій і функцій, тобто вся мережа банківських установ держави перебуває на одному ієрархічному рівні); - дворівнева банківська система(Верхній рівень представлений центральним банком, який є емісійним, кредитним, розрахунковим та касовим центром держави,нижній рівень включає систему комерційних банків, які функціонують для здійснення кредитних, депозитних, розрахункових та інших операцій за дорученням своїх клієнтів - фіз та юр осіб.)
Банк — кредитно-фінансова установа, яка зберігає кошти і капіталовкладення, надає кредити та здійснює послуги по фінансових операціях.
У ринковій економіці функціонують різні види банків, які класифікуються за певними ознаками:_-За формою власності: державні; акціонерні;кооперативні
.-За масштабами операцій: роздрібні;оптові.
-За територіальним охопленням: міжнародні;регіональні банки
-За колом виконуваних операцій: спеціалізовані;універсальні.
-За порядком формування статутного фонду комерційні банки поділяються на :публічні та приватні акціонерні тов.
Нац.банк.сис-ма- сукупність різних видів взаємопов*яз банків країни,що функціонують у даний іст період і викон властиві їм ф-ції
Основними функціями банків є:-перетвор тимчасово вільних фінансових коштів в капітал; -посередництво в кредиті;-посередництво в платежах; -створ кредитних засобів обігу.
Функції центр.банку:
-функцію емісійного центру;
-функцію валютного центру;
-функцію банку банків, яка реаліз в наданні їм позик і здійсн розрахункових платіжних операцій між банками;
-функцію по обслугов держ бюджету, збереж золотовалютних резервів країни та виконання розрахункових операцій для уряду;
-функція кредитно-грошового регулювання економіки.
47.