Підприємство — самостійний суб'єкт господарювання, створений компетентним органом державної влади або органом місцевого самоврядування, або іншими суб'єктами для задоволення суспільних та особистих потреб шляхом систематичного здійснення виробничої, науково-дослідної, торговельної діяльності тощо.
Під-ва класифікують:
За формами власності: приватні, колективні, державні, змішані (спільні)
Зо обсягами господарського обігу та чисельністю працівників: малі, середні, великі.
За організаційно-правовою формою:
Індивідуальні – є власністю однієї особи, котра покладає на себе не тільки фінансовий ризик, а й виключну відповідальність за управління.
Товариства (партнерство) – форма організації підприємництва, що ґрунтується на спільному формування громадянами чи юридичними особами статутного капіталу на розподілі прав та відповідальності залежно від частки у статутному фонді та місця у структурі управління товариством.
Акціонерне товариство (корпорація) – форма об’єднання капіталів учасник акціонерного товариства. Вона засвідчує внесення капіталу у формі акцій і дає право акціонеру на отримання доходу та участь в управлінні товариством
Види господарських товариств:
Повне товариство – об’єднання громадян та (або) юридчнх осіб з метою здійснення спільної господарської діяльності на основі угоди маж ними.
Товариство з обмеженою відповідальністю – ґрунтується на відповідальності, яка обмежується тільки капіталом під-ва і підприємець не відповідає своїм майном.
Товариство з додатковою відповідальністю – це товариство, що утв аналогічно товариству обмеженою відповідальністю. Але його учасники відповідають за його борг не тільки внесками у статутний фонд, але при недостатності цих сум додатково і належним їм майном, що не входить до товариства.
Командне товариство – це об’єднання кількох фізичних і (або) юридичних осіб для спільної діяльності на основі договору..
Корпорація – форма об’єднання капіталів учасників акціонерного товариства.
Види корпорацій:
Приватні акціонерні товариства – свої акції розподіляють між учасниками, акції не поступають у вільний продаж.
Публічні акціонерні товариства – типові для сучасної економіки і характеризується тим, що їх акції вільно продаються і купуються.