1. Державне регулювання економіки - цілеспрямована діяльність держави, щодо створення правових, економічних і соціальних передумов, необхідних для найбільш ефективного функціонування ринкового механізму і ліквідації його негативних наслідків.
2. Закон Сея – згідно з цим законом, процес виробництва товарів створює доход, який дорівнює вартості вироблених товарів.
3. Класична теорія – прихильниками були А. Сміт, Рікардо, Сей.
4. Кейнсіанський процес – кейнсіанська модель рівноваги, або «45 градусна модель», або модель доходи – витрати.
5. Класична дитохомія – представлення економіки у вигляді 2 відокремлених один від одного секторів : реального і грошового.
6. Класична модель макрорівноваги - під нею розуміють досягнення таких народногосподарських пропорцій. За яких. Динаміка економічного розвитку характеризується бажаною стабільністю.
7. Макроекономічна рівновага - це стан національної економіки, коли використання обмежених виробничих ресурсів, для створення товарів і послуг та їх розподіл між різними членами суспільства.
8. Метод вилучень та ін’єкцій - це метод визначення рівноважного рівня ЧВП, який дозволяє визначити рівновагу ЧВП в точці А, де сума заощаджень домашніх господарств дорівнює сумі запланованих інвестицій.
9. Метод співставлення сукупних витрат і обсягу виробництв - це метод визначення рівноважного ЧВП, коли сукупні витрати і обсяг виробництва рівні.
10. Основний психологічний закон Кейнса – згідно з якого, зі збільшенням доходу домашніх господарств, їхня гранична схильність до споживання зменшується, а гранична схильність до заощаджень збільшується.
11. Парадокс ощадливості – визначення ЧВП за допомогою методу «вилучень та інєкцій» і аналізу мультиплікатору.
12. Ринкова ціна - ціна встановлена ринком.
13. Функції державного регулювання економіки – цільова, стимулююча, нормативна, корегуючи, соціальна, контролююча.
14. Теорія ефективного попиту – головним об’єктом державного втручання в економіку повинен бути сукупний попит.
15. Обмеження ринку – це обчислення за допомогою державного втручання в економіку.
16. Кейнсіанська модель макрорівнів – модель, в якій застосовується 2 методи визначення рівноважного вилучення та ін’єкцій методу співставлення сукупних витрат і обсягів виробництв.
17. Ринковий механізм – це взаємодія ринкових елементів ціни, конкуренції,кон’юктури, що надає , повної спрямованої економічної поведінки суспільств.
18 Кейнсіанський хрест – кейнсіанська модель рівноваги, що передбачає, що сукупний попит (AD ) представлено плановими витратами – сумую, які домашні господарства, фірми і держава мають витратити на купівлю товарів і послуг.