1.Акселератор – прискорювач в сучасній буржуазній макроекономіці, коефіцієнт відношення приросту інвестиції до того, що викликає його відносному приросту доходу споживчого попиту або готової продукції.
2. Валові інвестиції – це загальний обсяг засобів, що інвестуються у визначеному періоді. Спрямовані на нове будівництво, придбання засобів виробництва.
3. Гранична схильність до заощадження - це схильність, яка вказує на співвідношення між додатковими заощадженнями та додатковим доходом який спричинили ці заощадження.
4. Гранична схильність до споживання – це величина додаткового споживання, що його спричиняє одна додаткова гривня доходу.
5. Графік інвестиційного попиту – модель, яка пояснюється таким законом : чим вища ставка процента (r), тим менша кількість інвестиційних проектів (I) буде прибутковою.
6. Закон Енгеля - із зростанням величини доходів, частка витрат на придбанні товари першої необхідності скорочується.
7. Заощадження – частка доходу (Y), яка використовується на поточне споживання (С). Y=C+S
8. Інвестиції – витрати на відновлення зношеного основного капіталу і збільшення основного капіталу
9 . Інвестиції автономії – інвестиції, не пов’язані зі зміною рівня доходів у короткостроковому періоді.
10. Інвестиції індуційовані – це інвестиції, які залежать від рівня доходу.
11. Інвестиційний попит - це попит покупців на засоби виробництва для відновлення зношеного попиту і збільшення реального.
12. Індивідуальний попит – це доход окремих осіб, він служить засобом забезпечення людини, для її різноманітного розвитку, як особистості.
13. Коефіцієнт Тобіна – це відношення ринкової вартості акцій до балансової вартості підприємства.
14. Мінливість інвестицій – це фактори, що впливають на інвестицій. Тривалість строку, служби.
15. Модель гнучкого акселератора – полягає в тому, що чим більший розрив між поточними і оптимальними розмірами основного капіталу тим інтенсивніший процес інвестування.
16. Норма дисконту - міра переваги сьогоднішньої цінності над майбутньою.
17 . Портфель інвестицій – вкладення в іноземні підприємства, або в цінні папери,які приносить інвесторові відповідний доход,але не дають право контролю над підприємством.
18. Прямі податки – безпосереднє вкладення коштів інвестором в об’єкт інвестування.
19. Психологічний закон Кейнса – люди схильні збільшувати своє споживання з ростом доходу, але меншою мірою, ніж ростуть доходу.
20. Середня схильність до заощадження - це частина використовуваного доходу, яку домогосподарства заощаджують.
21. Середня схильність до заощадження – це відношення обсягу споживання до величини використовуваного доходу.
22. Споживання – це процес, при якому товар або послуги використовуються споживачами для задоволення власних потреб та бажань.
23. Теорема Модільяні- Міллера – припущення про незалежність ринкової ціни підприємства від структури корпоративних цінних паперів позичкового капіталу.
24. Теорія життєвого циклу Модільяні – ґрунтується на мікроекономічних передумовах планування обсягів споживання і заощадження протягом усього життя.
25.Тотожність Рікардо - підтверджує, що приватний сектор містить у собі бюджетне обмеження державного сектору.
26. Фактори інвестицій - фінансові обмеження і податкова система.
27. Теорія перманентного доходу – прагнення домашнього господарства забезпечити собі рівномірний рівень споживання протягом усього свого життя, як і в теорії Модільямі.
28. Феномен Кузнєца - при переході до більш тривалих тимчасових проміжків 10-30 р. теза Кейнса про сталість граничної схильності до споживання й убування величини середньої норми споживання статистично не підтверджувалось.
29. Функції заощадження - це залежність між обсягом заощаджень і доходом, що використовується. S=-a+(1-b) * (Y-T)
30. Функції інвестицій - є спадною і відображає обернену залежність між відсотковою ставкою та інвестиціями в основному капіталі.
31. Функція споживання – це залежність між обсягом споживання і доходом, який використовується. C= a+b * (Y-T)
32. Чисті інвестиції - сума валових інвестицій зменшена на величину амортизаційних відрахувань.