1. Нестачу азоту можна визначити за такими зовнішніми ознаками:
А) весною і літом листя червоніє, а при засиханні майже чорне;
Б) листя блідно-зелене, жовтіє, розмір зменшується, рано опадає;
В) листя буріє, закручується до низу, зморщується;
Г) не утворюється якісне насіння.
2. Культивацію застосовують для:
А) вирівнювання поверхні ґрунту;
Б) ущільнення поверхні ґрунту і подрібнення грудок після посіву;
В) кращого вбирання вологи і проростання бур’янів;
Г) боротьби з бур’янами, під час догляду за ґрунтами.
3.Тип доріг в системі доріг розсадника:
А) магістральні;
Б) піщані;
В) ґрунтові;
Г) об’їзді.
?4. При вирощуванні деревних рослин у відкритому ґрунті мікродобрива треба вносити:
А) під час проведення формування крони;
Б) за першими ознаками нестачі елементів;
В) кожен раз під час сухого підживлення рослин;
Г) після точного з’ясування нестачі мікроелементів.
5. Плоди які належать до складних:
А) яблуко;
Б) кістянка;
В) ягода;
Г) жолудь.
6. Для закладання ІІ школи листяних порід дерев використовують:
А) не вкорінені живці;
Б) саджанці повільноростучих порід з І школи;
В) саджанці швидкоростучих порід;
Г) дерева з лісу.
7. В результаті внесення добрив покращується: A) живлення бур’янів і збільшується їх розповсюдження; Б) структура ґрунту; B) діяльність кореневої системи і розвиток надземної частини деревних рослин; Г) водяний режим ґрунту. 8. Значення сівозмін: A) зменшується кількість вологи і кисню у ґрунті; Б) підвищується родючість ґрунту; B) покращуються фізичні і хімічні властивості ґрунту; Г) збільшується засміченість бур’янами. 9. Дисципліна «Розсадники декоративних культур» вивчає: A) систематику рослин; Б) структуру і виробничу базу розсадника; B) будову клітини дерева; Г) економічне використання трудових, транспортних і земельних ресурсів. 10. На сильно кислих і кислих ґрунтах ростуть такі деревні породи як: A) троянди, форзиція, смородина; Б) ялиця сибірська, сосна Веймутова; B) клени, липи, яблуні; Г) рододендрон, гортензія. 11. Заготовляють живці для літньої окуліровки «сплячим вічком»: A) після цвітіння; Б) під час цвітіння; B) в день проведення окуліровки; Г) за тиждень до проведення окуліровки. 12. Пагони найкращі для заготівлі вічок з метою проведення щеплення троянд: A) жирові пагони; Б) інтенсивно ростучі; B) однорічні пагони з повністю розвиненими бруньками; Г) пагони на які їх відцвіли або продовжують цвітіння. 13. Щеплення троянд проводять: A) до кореневої шийки або на 5 - 10 см вище; Б) нижче кореневої шийки; B) на верхівках бокових гілок; Г) на штамбі заввишки 1- 1,5 м на бокових гілках. 14. Окуліровку троянд на штамбі проводять: A) відразу після садіння в школу та вкорінення; Б) на другий рік восени, після відростання пагонів які були повністю зрізані весною; B) на третій рік у серпні, після вирізання всіх зайвих пагонів на головному, що залишили; Г) на четвертий рік, весною. |
15. Розташування вічок на штамбі:
А) вічко розташовують на верхівці пагонів;
Б) 2-3 вічка на відстані 5-7 см одне від одного з різних сторін штамбу;
В) біля основи кожної гілки крони;
Г) на кінцях 2-4х гілок крони.
Встановіть правильну послідовність, показавши порядок цифрами:
(кожна правильна відповідь оцінюється 1 балом)
16. Щеплення за кору у штамб:
3-1. Поздовжній надріз кори
6-2. Обрізка штамбу підщепи
5-3. Заглиблення живця клином під кору
7-4. Формування штамбу
4-5. Відокремлення куточків кори
8-6. Обв'язування та замазування садовим варом місця щеплення
2-7. Нарізка живців
1-8. Заготівля живців прищепи
17. Завдання на встановлення відповідності
Встановіть відповідність у вигляді комбінацій цифр і літер:
(кожне завдання оцінюється 2 балами)
1-досягають товарних кондицій у І шкілці а) повільно рослі;
упродовж 3-4 років вирощування (тополя, б) помірно рослі;
верба,акація, гледичія) в) чагарники;
2- вирощують 6-8 років,товарні кондиції г)швидко рослі.
у ІІ школі(клен,горобина,черемха.ясен)
3-вирощують 8 років у ІІ і ІІІ школах
(каштан,дуб,липа.бук,граб)
4-термін вирощування 2-3 роки,
архітектурні форми.
1__г___2_б____3__а____4__в__
Дайте визначення:
(правильна відповідь оцінюється 5 балами)
18. Основа системи землеробства розсадника, роль якої полягає у поліпшенні фітосанітарного стану грунту і посівів, називається ___СІВОЗМІНА_______ .
19. Комбінована школа.
В розсадниках застосовують комбіновану школу,так як в них більше раціональна використовуеться площа і зручно застосовуеться механізацію.У міжряддях дерев висаджують в три ряди чагарники,відстань в рядах між деревами 0,7м.Між чагарниками о,2м.
20.сивозмини у виддили розмноження
На основі теоретичних даних і практичного досвіду роботи деревно-декоративних розсадників можна робити певні узагальнення, які дозволять скласти основу проектування сівозмін.
- В декоративних розсадниках неможливо обмежитись однією сівозміною, тому необхідно створювати окремі сівозміни в кожному відділенні а в деяких відділеннях дві або три окремих сівозміни.
- Рослини по вимогам до умов середовища краще об’єднувати в групи і застосовувати чергування їх з с/г культурами, які будуть покращувати структуру грунту і підвищувати його родючість.
- Співвідношення полів, які займають сіянці і саджанці з полями під с/г культурами і паром треба планувати виходячи з необхідності більш повного відновлення структури грунту, відновлення родючості і ефективного очищення від бур’янів, шкідників і хвороб. Так, можуть бути варіанти співвідношення 1-3 поля під травами і 4-6 полів під саджанцями залежно від закладання шкілок для швидко-, повільноростучих листяних культур та 4- 8(11) полів для шкілок хвойних культур.
- Важливим є також розмір полів , який розраховують, виходячи з об’єднання рослин в групи з однаковим строком перебування їх у відділі або шкілці.
- При невеликих розмірах розсадника (орієнтовно 10-15 га) треба намагатись скоротити кількість сівозмін (схем сівозмін) об’єднуючи рослини близькі по агротехніці і строкам вирощування, оскільки поля можуть досягнути дуже малих розмірів що буде неефективно при механізованому догляді. Пол цій же причині не слід захоплюватись широким асортиментом в невеликих розсадниках а концентрувати увагу на найбільш цінних і ефективних в даних умовах культурах.
Сівозміни у відділі розмноження
У відділі розмноження доцільно об’єднувати посівне відділення з відділенням живцювання, якщо вони присутні разом і планувати для них одну схему сівозміни. Варіанти…………..