Ялиця (Abies). Рослина з роду вічнозелених хвойних, сімейства Соснових (Pinaceae). Вона часто зустрічається в помірних зонах Північної півкулі, де прикрашає гори і ліси своїми цікавими формами, різноманітністю відтінків і красою зрілих плодів. Це потужне однодомна, вічнозелене дерево з сильним галуженням і охвоением сіток. Ялиця покрита сірою корою, жорсткою і з тріщинами або зовсім гладкою (залежно від виду), коренева система стрижнева, досить потужна, що дає можливість іти на велику глибину. Хвоя ялиці м'яка і плоска, розташовується на кожному пагоні спірально, іноді розподіляється і гребінцево.Шишки прямостоячие, овальные или цилиндрические, чешуи расположены спирально. Чешуи при созревании спадают со стержня шишки. Древесина лишена смолистости
Види ялици:
- ялиця бальзамічна, ялиця Нордмана;(Abies nordmaniana)
- ялиця цельнолистная, ялиця кавказька;(Abies holophylla)
- ялиця одноколірна, ялиця звичайна;(Abies concolor)
- ялиця гірська, ялиця біла, ялиця Нана;(Abies alba)
- ялиця субальпійська, ялиця сахалінська;
- ялиця компакта, ялиця карликова. Місце розташування
Краще всього вирощувати ялицю в півтіні. Сама рослина досить тіні і нормально почувається і без сонця, але ось вимагає півтіні в перші кілька років життя. Може рости і на сонці, але це загрожує деякими захворюваннями і слабкістю ялиці в майбутньому. Рослина не боїться вітру, так що можлива і одиночна посадка, хоча невеликими групами виглядає набагато цікавіше.
Грунт
Грунт для ялиці повинні бути багатій і родючій, досить вологим, але без застою води, бажано, добре дренованим.
Розмноження ялиці
Розмноження можливо насінням, які слід заготовляти на самому початку дозрівання шишок. Посів - восени, або навесні (в даному випадку обов'язкова стратифікація 30-40 днів). Можна розмножувати ялицю і за допомогою однорічних живців з верхівковою брунькою. Рости даний саджанець буде вкрай повільно, і тільки років через 8-10 зростання прискориться, і ви побачите результат своєї роботи.
Використання в озелененни.
Ялиця застосовується в садово-парковому будівництві, але дуже страждає в межах великих міст від забруднень повітря. Чудово виглядає рослина в алейних і групових посадках у поєднанні з кленами, белоствольних березамиі набором різноманітних чагарників. Також можливе суміщення з іншими рослинами.
Завдяки сильній хвої, гілки ялиці нерідко застосовуються і у флористиці, однак не варто використовувати густоту ялиці для накриття рослин або утеплення. Хвоя настільки густа, що не пропускає повітря і обмежує проникнення світла, а значить, здатна тільки нашкодити.