- Українське законодавство про мову.
Варто зазначити, що Укр.законодавство про мову бере початок від березня 1918 p., коли було прийнято Закон ЦР про державну мову. У іє. 10 Конституції незалежної України, прийнятій 28 червня 1996 p., записано: «Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України».
Мова виражає єдність держави. У націонал. Державі ототожнюються держава,нація і мова. Одним і з найвищих виявів самоутвердження нації є державний статус її мови, який законодавчо забезпечує єє функціонування в усіх без винятку сферах суспіл.життя. Стосовно ж національних меншин зазначимо, що всі міжнародні правові документи вимагають, щоб національні меншини, досконало оволодіваючи своєю мовою, у повному обсязі володіли й мовою країни свого проживання. Державність ієї..мови має бути реалізована в галузі народної освіти,діяльності державних органів та адміністративних органів,у сфері науки техніки ,культури,мистецтва та іє..
Держава повинна забезпечити можливість вивчення рідної мови на всіх рівнях освіти.
МОВНІ ОБОВ’ЯЗКИ ГРОМАДЯН
Мова – запорука iснування народу. Захищаючи рiдну мову, ти захищаєш свiй народ, його ієїсть, його право на iснування, право на майбутнє. Не ухиляйся іє ієї боротьби! Громадяни повині захищати свою рідну мову,володіти нею,вивчати її,розмовляти нею,допомагати вивчити бажаючим мову.