- Українське законодавство про мову.
Варто зазначити, що Укр.законодавство про мову бере початок від березня 1918 p., коли було прийнято Закон ЦР про державну мову. У іє. 10 Конституції незалежної України, прийнятій 28 червня 1996 p., записано: «Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України».
Мова виражає єдність держави. У націонал. Державі ототожнюються держава,нація і мова. Одним і з найвищих виявів самоутвердження нації є державний статус її мови, який законодавчо забезпечує єє функціонування в усіх без винятку сферах суспіл.життя. Стосовно ж національних меншин зазначимо, що всі міжнародні правові документи вимагають, щоб національні меншини, досконало оволодіваючи своєю мовою, у повному обсязі володіли й мовою країни свого проживання. Державність ієї..мови має бути реалізована в галузі народної освіти,діяльності державних органів та адміністративних органів,у сфері науки техніки ,культури,мистецтва та іє..
Держава повинна забезпечити можливість вивчення рідної мови на всіх рівнях освіти.
МОВНІ ОБОВ’ЯЗКИ ГРОМАДЯН
Мова – запорука iснування народу. Захищаючи рiдну мову, ти захищаєш свiй народ, його ієїсть, його право на iснування, право на майбутнє. Не ухиляйся іє ієї боротьби! Громадяни повині захищати свою рідну мову,володіти нею,вивчати її,розмовляти нею,допомагати вивчити бажаючим мову.
2)Частка – службова частина мови,яка надає словам або реченням певних смислових чи емоційно-експресивних відтінків,а також слугує для творення нових слів та граматичних форм.( Та хутенько ж, бо Усте)
За значенням і вживанням (роллю в речені) частки поділяються на фразов і (або модальні) , словотворчі, формотворчі.
Модальні частки поділ.на кілька типів 1)вказівні(це,то,ось,он,ото),2) підсилювальні:аж,же,би,б,то,і,таки.3) стверджувальні: так, еге, атож, аякже, авжеж,4) питальні: чи, хіба, невже, що за;5) заперечні: ні, ані, не;6)спонукальні: хай, нехай, би, б, ну, давай, бодай, годі;7)порівняльні: мов, немов, наче, неначе, як,8)означальні: якраз, саме, справді, точно, власне, рівно;майже, приблизно, мало не, трохи, ледве, трохи не 9)видільні: тільки, тільки не, лише, лиш, лишень, хоч, хоча, хоч і, хоча б;
Словотворчі частки використав. для творення нових слів. Це афікси будь-,небудь-,казна-,хтозна-,аби-,де-,ся(сь),-б,-би,(дехто,абихто,хтось,ніби)
Формотворчі частки слугують для твор(різних граматичних форм).:1)наказового способу(хай,нехай),2)умовного(би,б)3)найвищого ступення порівняння прикметників і прислівників(най-)
3. Виконайте орфографічно – пунктуаційне оформлення тексту.
Однак повернімося в наші дні замислімося над долею України, її майбутнім яке залежить сьогодні насамперед від послідовності та рішучості в проведенні заходів спрямованих на формування підвалин поліетнічної, але власне української держави на реальне утвердження державності української мови в усіх сферах використан