пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

Білет №7


1.Поняття страхового стажу та порядок його обліку.
ЗУ «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 9.07.2003 р.
Страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню, якою або за яку сплачувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше, та/або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом і за який сплачено страхові внески;
Страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Розділ II СТРАХОВИЙ СТАЖ У СОЛІДАРНІЙ СИСТЕМІ
Стаття 24. Періоди, з яких складається страховий стаж
    1. Страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
     До страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком, з якого обчислюється розмір пенсії по інвалідності або у зв'язку з втратою годувальника, крім наявного страхового стажу, зараховується також на загальних підставах відповідно період з дня встановлення інвалідності до досягнення застрахованою особою віку, передбаченого статтею 26 цього Закону, та період з дня смерті годувальника до дати, коли годувальник досяг би віку, передбаченого статтею 26 цього Закону.
     Період, протягом якого особа, яка підлягала загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, отримувала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, включається до страхового стажу.
     Час перебування на інвалідності у зв'язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до страхового стажу для призначення пенсії за віком, а також до страхового стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і у пільгових розмірах.
     2. Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
     3. Страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, якщо застрахована особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків є не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.
     Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою, ніж мінімальний страховий внесок, цей період зараховується до страхового стажу як повний місяць за умови здійснення в порядку, визначеному правлінням Пенсійного фонду, відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою, ніж мінімальний страховий внесок.
     У разі якщо зазначену доплату не було здійснено, до страхового стажу зараховується період, визначений за кожний місяць сплати страхових внесків за формулою:
     ТП = Св : В, де:
     ТП - тривалість періоду, що зараховується до страхового стажу та визначається в місяцях;
     Св - сума фактично сплачених страхових внесків за відповідний місяць;
     В - мінімальний страховий внесок за відповідний місяць.
     Періоди роботи після призначення пенсії зараховуються до страхового стажу на загальних підставах.
     Страховий стаж враховується в одинарному розмірі, крім випадків, передбачених цим Законом.
     За кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників ( 36-2003-п ), затвердженим Кабінетом Міністрів України, зайнятість на яких давала та дає право на пенсію на пільгових умовах, до страхового стажу додатково зараховується по одному року.
     4. Періоди трудової діяльності та інші періоди, що враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше, крім випадків, передбачених цим Законом.      Стаття 25. Коефіцієнт страхового стажу
     1. Коефіцієнт страхового стажу, що застосовується для обчислення розміру пенсії, визначається із заокругленням до п'яти знаків після коми за формулою:
            См х Вс
     Кс = ------------, де:
           100% х 12
     Кс - коефіцієнт страхового стажу;
     См - сума місяців страхового стажу;
     Вс - визначена відповідно до цього Закону величина оцінки одного року страхового стажу (у відсотках). За період участі тільки в солідарній системі величина оцінки одного року страхового стажу дорівнює 1,35%, а за період участі в солідарній і накопичувальній системах пенсійного страхування - 1,08%.
     Для особи, яка брала участь у солідарній і накопичувальній системах, визначається один коефіцієнт страхового стажу як сума коефіцієнта страхового стажу за період участі тільки в солідарній системі та коефіцієнта страхового стажу, визначеного за період участі в солідарній і накопичувальній системах.
     2. Коефіцієнт страхового стажу з урахуванням періодів до набрання чинності цим Законом не може перевищувати 0,75, а з урахуванням страхового стажу, передбаченого абзацом десятим частини третьої статті 24 цього Закону, - 0,85.

2.Спеціальні пенсії. Коло осіб, що мають право на ці пенсії.
Під спеціальними пенсіями розуміють пенсії, які призначаються громадянам у зв'язку з роботою на певних посадах, пов'язаних із виконанням соціально-значущих обов'язків, і виплачуються за рахунок різних джерел, право на які, а також порядок призначення і виплати яких визначаються спеціальним законодавством, що прийняте щодо певних осіб, які виконують державні чи інші суспільне значущі функції. Спеціальному правовому регулюванню підлягає і пенсійне забезпечення осіб, які постраждали внаслідок техногенних та екологічних катастроф.
Характерні ознаки спеціальних пенсій:
- змішаний порядок їх фінансування. Це можуть бути надходження Пенсійного фонду, бюджетні та інші джерела;
- право на них виникає за наявності спеціального стажу роботи на відповідних посадах;
- вони, як правило, виплачуються у підвищеному розмірі порівняно із страховими пенсіями;
- умови призначення спеціальних пенсій, а також їх розміри й категорії осіб, що мають на них право, регулюються спеціальними законами;
- обов'язковою умовою призначення спеціальних пенсій є звільнення громадянина з посади, яка дає право на таку пенсію;
- спеціальні суб'єкти отримання спеціальних пенсій. Суб'єктами отримання спеціальних пенсій є:
- особи, звільнені з військової служби, та деякі інші особи;
особи, які виконують обов'язки державної служби (державні службовці та прирівняні до них особи, посадові особи місцевого самоврядування, народні депутати, судді і службові особи органів прокуратури);
- наукові (науково-педагогічні) працівники;
- особи, які мають особливі заслуги перед Україною
- особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Залежно від соціального ризику спеціальні пенсії як і страхові поділяються на пенсії за віком, по інвалідності та у зв'язку з втратою годувальника.
ЗУ «Про державну службу»від 16.12.1993
Ст.37.  На   одержання   пенсії   державних  службовців  мають  право чоловіки,  які  досягли  віку  62  роки,  та  жінки,  які  досягли пенсійного  віку,  встановленого  статтею  26  Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" ( 1058-15 ), за наявності страхового стажу,  необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої  статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" ( 1058-15 ),  у тому числі  стажу  державної
служби  не менш як 10 років,  та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають  не менш як 20 років стажу роботи на посадах,  віднесених до категорій посад державних службовців,  незалежно від місця  роботи на  час  досягнення зазначеного віку.  Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 70 відсотків суми їх заробітної  плати,  з якої  було  сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування,  а особам,  які на  час  звернення  за  призначенням  пенсії   не   є   державними службовцями,  - у розмірі 70 відсотків заробітної плати працюючого
державного службовця  відповідної  посади  та  рангу  за  останнім місцем  роботи  на  державній службі,  з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1  січня  2011  року  -  страхові  внески  на  загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
     До досягнення віку,  встановленого  першим  реченням  частини першої  цієї  статті,  право  на  пенсію  за  віком мають державні службовці  -  чоловіки  1955  року  народження  і   старші   після досягнення ними такого віку:
     60 років - які народилися по 31 грудня 1952 року;      60 років  6  місяців  - які народилися з 1 січня 1953 року по 31 грудня 1953 року;      61 рік - які народилися з 1 січня  1954  року  по  31  грудня 1954 року;      61 рік  6  місяців  -  які  народилися з 1 січня 1955 року по 31 грудня 1955 року.

     Пенсія державним  службовцям  у  частині,  що  не   перевищує розміру пенсії із солідарної системи,  що призначається відповідно до  Закону  України  "Про  загальнообов'язкове  державне  пенсійне страхування" (   1058-15   ),   виплачується   за  рахунок  коштів Пенсійного фонду України. Частина пенсії, що перевищує цей розмір, виплачується за рахунок коштів Державного бюджету України.
    Пенсія, призначена відповідно до цієї статті, в період роботи на посадах,  які дають право на призначення пенсії в порядку і  на умовах,  передбачених  цим  Законом,  законами України "Про статус народного депутата  України"  (  2790-12  ),   "Про   прокуратуру" ( 1789-12   ),   "Про   наукову   і  науково-технічну  діяльність" ( 1977-12 ),  виплачується у розмірі,  обчисленому  відповідно  до Закону   України   "Про   загальнообов'язкове   державне  пенсійне страхування" ( 1058-15 ),  а після звільнення з таких  посад  -  у розмірі,  обчисленому  відповідно  до  цього Закону.  Максимальний розмір  пенсії  (з  урахуванням  надбавок,  підвищень,  додаткової пенсії,  цільової  грошової  допомоги,  пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством,  крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які  мають  особливі   заслуги   перед   Батьківщиною)   не   може перевищувати десяти прожиткових мінімумів,  установлених для осіб, які  втратили  працездатність.  Достроково  призначена  пенсія   з урахуванням підпункту "г" частини першої пункту 1 статті 26 Закону України "Про зайнятість населення" ( 803-12 ),  пункту "в" частини другої  статті  12  Закону  України "Про загальні засади подальшої експлуатації  і  зняття  з  експлуатації  Чорнобильської  АЕС   та перетворення  зруйнованого  четвертого  енергоблока  цієї  АЕС  на екологічно безпечну систему" ( 309-14 ) і статті 21 Закону України "Про  основні  засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого  віку  в  Україні"  (  3721-12  )  у  період  до досягнення  пенсійного  віку,  встановленого  частинами  першою та другою цієї статті, працюючим пенсіонерам не виплачується.
     Визначення заробітної  плати  для обчислення пенсій державним службовцям  здійснюється  в   порядку,   встановленому   Кабінетом Міністрів України.
     Пенсія по  інвалідності  у  розмірах,  передбачених  частиною першою цієї статті,  призначається за наявності страхового  стажу, встановленого для призначення пенсії по інвалідності відповідно до
Закону  України   "Про   загальнообов'язкове   державне   пенсійне страхування" ( 1058-15 ),  особам,  визнаним інвалідами I  або  II групи  у  період  перебування на державній службі,  які мають стаж
державної служби не  менше  10  років,  а  також  особам  з  числа інвалідів  I  або  II  групи  незалежно  від  часу встановлення їм інвалідності,  які мають не менше 10 років стажу державної  служби на  посадах,  віднесених  до категорій посад державних службовців, якщо безпосередньо перед зверненням за призначенням  такої  пенсії вони  працювали  на  зазначених  посадах.  Пенсія  по інвалідності відповідно до цього Закону  призначається  незалежно  від  причини інвалідності за умови припинення державної служби.
     Якщо зазначені особи повертаються на державну службу, виплата пенсії  по  інвалідності  припиняється  на  період до звільнення з роботи  або  досягнення  ними  граничного  віку   перебування   на державній службі.
     У разі    зміни    групи    інвалідності    або   відновлення працездатності  виплата  пенсії   по   інвалідності,   призначеної відповідно  до цього Закону,  здійснюється у порядку,  визначеному статтею  35  Закону  України  "Про  загальнообов'язкове   державне пенсійне страхування" ( 1058-15 ).
     Якщо інваліду  I  або  II  групи  було  встановлено III групу інвалідності,  то в разі наступного визнання його інвалідом I  або II  групи  право на отримання раніше призначеної пенсії на умовах, передбачених цим Законом, поновлюється з дня встановлення I або II групи інвалідності за умови,  якщо після припинення виплати пенсії минуло не більше п'яти років. У такому самому порядку визначається право на отримання пенсії по інвалідності на умовах,  передбачених цим Законом, особам, яким така пенсія не була призначена у зв'язку з продовженням перебування зазначених осіб на державній службі.
     У разі  смерті особи у період перебування на державній службі за наявності у померлого годувальника стажу  державної  служби  не менше 10 років непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника,
які були на його утриманні (при цьому дітям - незалежно від  того, чи  були вони на утриманні померлого годувальника),  призначається пенсія у зв'язку з втратою годувальника на одного  непрацездатного члена сім'ї у розмірі 70 відсотків суми заробітної плати померлого годувальника,   з   якої   було   сплачено   єдиний   внесок    на загальнообов'язкове  державне соціальне страхування,  а до 1 січня 2011  року  -  страхові  внески  на  загальнообов'язкове  державне пенсійне  страхування,  а  на  двох  і  більше  членів  сім'ї - 90 відсотків.  До  непрацездатних  членів   сім'ї   належать   особи, зазначені  у  статті  36  Закону  України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" ( 1058-15 ).
     Право на призначення пенсії у зв'язку з втратою  годувальника на умовах,  передбачених частиною десятою цієї статті, мають також непрацездатні члени сім'ї померлої особи,  яка отримувала або мала право на пенсію за цим Законом.
     Державний службовець, звільнений з державної служби у зв'язку з  засудженням  за  умисне  кримінальне  правопорушення, вчинене з використанням  свого  посадового  становища,  або  притягненням до відповідальності   за   вчинення   адміністративного  корупційного правопорушення,  пов’язаного  з  порушенням обмежень, передбачених Законом  України  "Про  засади  запобігання  і  протидії корупції"
( 3206-17 ), позбавляється права на одержання пенсії, передбаченої цією   статтею.  В  таких  випадках  пенсія  державному  службовцю призначається на загальних підставах.
     У разі виходу на пенсію державні службовці за наявності стажу державної  служби  не  менше  10  років  користуються умовами щодо комунально-побутового обслуговування, передбаченими цим Законом.
     Період  роботи  посадових осіб в органах державної податкової та   митної  служб  на  посадах,  на  яких  відповідно  до  закону присвоювалися  спеціальні та/або персональні звання, зараховується до  стажу  державної  служби,  незалежно  від  місця роботи на час досягнення зазначеного віку.
ЗУ «Про статус народного депутата України»від 17.11.1992 , ст. 20 п.1
ЗУ «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»від 01.06.2000 ст.1
ЗУ «Про наукову і науково-технічну діяльність» від 13.12.1991 Ст.24.
ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»від 09.04.1992 ст.1-2, 3, 4,5-1
ЗУ «Про прокуратуру»від 05.11.1991 ст. 50-1.
ЗУ «Про судоустрій і статус суддів»від 07.07.2010 Стаття 138. 
ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»від 28.02.1991 ст.49,50,51,53

3.Вік і стаж виходу на пенсію жінок після пенсійної реформи.
 Стаття 26. Умови призначення пенсії за віком     
  1. Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років та наявності страхового стажу не менше 15 років.  
    До досягнення віку, встановленого абзацом першим цієї статті, право на пенсію за віком мають жінки 1961 року народження і старші після досягнення ними такого віку 55 років - які народилися до 30 вересня 1956 року включно;
     55 років  6  місяців - які народилися з 1 жовтня 1956 року по 31 березня 1957 року;
     56 років - які народилися з 1 квітня 1957 року по 30  вересня 1957 року;
     56 років  6  місяців - які народилися з 1 жовтня 1957 року по 31 березня 1958 року;
     57 років - які народилися з 1 квітня 1958 року по 30  вересня 1958 року;
     57 років  6  місяців - які народилися з 1 жовтня 1958 року по 31 березня 1959 року;
     58 років - які народилися з 1 квітня 1959 року по 30  вересня1959 року;
     58 років  6  місяців - які народилися з 1 жовтня 1959 року по 31 березня 1960 року;
     59 років - які народилися з 1 квітня 1960 року по 30  вересня 1960 року;
     59 років  6  місяців - які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року;
     60 років - які народилися з 1 квітня 1961 року по  31  грудня 1961 року.


10.12.2014; 22:42
хиты: 137
рейтинг:0
Профессии и Прикладные науки
право
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2024. All Rights Reserved. помощь