пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

44. Особливості наукового тексту і професійного викладу думки.

Структура наукового тексту: 1. Вступна частина, у якій окреслюють проблему, мету і завдання, гіпотези і методи дослідження.2. Дослідна частина тексту описує дослідження і його результати.3. Висновкова частина тексту регламентує висновки і рекомендації для проведення подальших наукових досліджень.

     Науковий текст - спосіб репрезентації наукової інформації, результат наукового дослідження.

    Особливості наукового тексту : 1. науковий текст обов'язково відображає ту чи іншу проблему, висуває гіпотези, орієнтує на нове знання, характеризуються доцільністю і раціональністю усіх положень, орієнтований на досягнення дослідницької мети та завдань; 2.він має раціональний характер, складається із суджень, умовиводів, побудованих за правилами логіки науки і формальної логіки;3. широке використання понятійного, категоріального апарату науки;4. текст не грунтується на образі, не активізує почуттєвий світ його читача, а орієнтований на сферу раціонального мислення;5.його призначення не в тому, щоб змусити повірити, а в тому, щоб довести, обгрунтувати, аргументувати істину.

   Загальні вимоги до наукового тексту  : 1.Текст має бути чітко структурованим, переділятися на розділи і параграфи. Потрібно прагнути того, щоб кожен розділ був самостійним науковим дослідженням з певної складової загальної проблеми, щоб кожну складову було викладено в тексті, а текст був цілісним, а не фрагментарним.  2.Крім членування тексту на розділи і параграфи, він має деталізований розподіл на значеннєві частини, абзаци і речення. Варто пам'ятати, що надмірне дроблення тексту утруднює його сприйняття, тому абзаци мають бути обґрунтованими і зводитися до викладу однієї думки.  3.Текст має вирізнятися композиційністю.  4.Початок і кінець абзаців у науковому тексті – це найбільш інформативні місця; інші речення тільки розкривають, деталізують, обґрунтовують, конкретизують головну думку або є сполучними елементами.  5.Під час викладу матеріалу необхідно уникати понять, які не можна тлумачити однозначно.  6.У тексті не має бути повторів, зокрема, це стосується висновків, написання яких передбачає новий рівень систематизації й узагальнення. Науковий текст позбавлений авторського «Я». Перевагу варто надавати безособовим формам викладу.  Він має вирізнятися стислістю і ясністю викладу, відповідати формулі «Думкам просторо, а словам тісно». Ця вимога передбачає запобігання повторам, багатослів'я, зайвим словам, канцеляризмам тощо.

 


08.12.2014; 19:28
хиты: 127
рейтинг:0
Гуманитарные науки
лингвистика и языки
филология
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2024. All Rights Reserved. помощь