пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

Розробити фрагмент уроку на тему: «Ступені порівняння прикметників»(6клас).

Мета: повторити та поглибити знання учнів про ступені порівняння прикметників; шляхом виконання системи практичних завдань формувати вміння правильно утворювати форми ступенів порівняння прикметників, знаходити їх у тексті, доречно вживати у мовленні; розвивати пам’ять, увагу, мислення, творчі здібності; виховувати любов, повагу до матері, до рідної мови.

Тип уроку: закріплення знань, умінь і навичок.

Обладнання: іграшковий мікрофон, картки із завданнями, комп’ютер, таблиця «Ступені порівняння прикметників» (складена дітьми).

Хід уроку

І. Повідомлення теми і мети уроку. Вчитель: Темою нашого уроку є ступені порівняння прикметників. Сьогодні ми зміцнюватимемо свої знання та вдосконалюватимемо навички з творення ступенів порівняння прикметників та їх вживання.

ІІ. Перевірка теоретичних відомостей і первинних умінь і навичок з теми, застосування яких буде потрібним на уроці.

«Мікрофон».

  • Що означають форми вищого і найвищого ступенів порівняння прикметників?
  • Які форми ступенів порівняння є простими, а які складеними. Доведіть свою думку.
  • Як утворюються проста і складена форми ступенів порівняння прикметників?
  • Чи усі прикметники мають ступені порівняння?

 

Вчитель: А зараз ми з вами складемо таблицю, у якій систематизуємо усі свої знання з теми та ще раз повторимо вивчене. (Учні обирають слова для таблиці і складають таблицю за таким шаблоном)

Слова

Проста форма

Складна форма

Вищий ступінь порівняння

 

 

 

 

 

 

Найвищий ступінь порівняння

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ІІІ. Робота над закріпленням знань, умінь, навичок.

  •  «Коректор»

Виправити помилки, пов’язані з утворенням ступенів порівняння прикметників.

Самий спритніший, найбільш популярніший, більш кращий, найчорнявенькіший, маліший, тонкіший, найбільш сивий, гніді ший.

  • Казка «Найкраща мама»

Завдання: записати по пам'яті прикметники вищого й найвищого ступенів порівняння.

На галявині зустрілися їжаченя, зайча й поросятко та й почали хвалитися, хто швидше бігає, глибше риє, важчий тягар піднімає. Слово по слову – й засперечалися, чия мама найкраща. Зайча було впевнене, що в його мами ноги найдовші, хвіст найкоротший, шерсть найпухнастіша. їжаченя стверджувало, що його мама найколючіша, найповільніша, приносить найсмачніші яблука. Поросятко переконувало всіх, що ні в кого нема цупкішої щетини, грубшої шкіри, ніж у його мами. Тому його мама найкраща.

Так і розійшлися, не дійшовши згоди.

  • Усно підібрати прикметники вищого і найвищого ступенів порівняння, якими б можна було описати свою маму.


16.12.2016; 09:12
хиты: 609
рейтинг:0
Гуманитарные науки
лингвистика и языки
языки
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2024. All Rights Reserved. помощь