пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

4.Особливості художнього світу П.Верлена.Збірка «Романси без слів»

В поетичній техніці Верлен пішов далі свого вчителя Бодлера і трохи в іншому напрямку. Уже в першій своїй збірці поруч із віршами наслідувальними знаходимо вірші, в яких своєрідність великого поета-лірика виявляється певною мірою. Це збірка «Сатурнічні поезії», яка побачила світ у 1866 році й одразу здобула кілька схвальних відгуків, в тому числі і від відомого письменника Анатоля Франса, який написав на неї рецензію.

У 1868 році з'являється друга збірка віршів — «Вишукані свята», через два роки третя — «Добра пісня». Звичайно, ці збірки звернули на себе увагу, але переважно лише в літературних колах, викликали прихильну увагу навіть самого Віктора Гюго, але широкої популярності не мали. Проте стали досить помітним явищем у французькій поезії.

Наприклад, вірш «Поетичне мистецтво», що є ніби маніфестом символізму — літературному напрямку модерністського мистецтва, прихильником якого був поет.

Конкретні образи в поезії Верлена перетворюються на багатозначні символи. У цьому вірші П. Верлен протиставляє власні естетичні принципи поетиці реалізму, виступає справжнім новатором у поезії. Поет уболіває за розквіт мистецтва як важливої частини духовного життя людей, за процвітання культури, причому поезії він надає першорядного, особливого значення, виділяючи її навіть з усієї літератури. Риси індивідуального, новаторського стилю П. Верлена помітні вже в ранніх поезіях, але протягом усього творчого шляху вони зазнавали деяких змін, трансформувалися. Важливою ознакою стилю Верлена є філософське осмислення теми. У П. Верлена — самобутні зображувально-виражальні мовні засоби, до яких належать передусім тропи, віршова форма, поетичні фігури. Для його поетики характерні образи-символи, наявність односкладних, але разом із тим достатньо насичених речень. У поезіях Верлена є оригінальні композиційні варіації, строфічні побудови, особлива форма вислову. Поет старанно дбав про відповідність композиції і змісту віршів, точності вислову, шліфував кожне слово. І з-під пера поета виходить яскрава, вражаюча лірична мініатюра. Поява у французькій поезії Поля Верлена була явищем знаменним. Але слава й популярність прийшли до поета занадто пізно: вже на схилі його життя. Журнали видавали й перевидавали все, що виходило з-під пера прославленого поета. Швидко розходилися у книгарнях і ранні збірки творів поета, які довгі роки лежали незайманими на полицях. А після смерті Леконта де Ліля Поля Верлена навіть оголошують «Князем поетів». Проте сам Верлен дуже хворобливо сприймає свою запізнілу популярність, відгукнувшись на неї своїм віршем «Література» («Товариші мої по пресі...»).Але найкраща пам'ять і шана Полю Верлену — це його поезія, своєрідна, оригінальна, справді новаторська, що являє собою цікаву сторінку в багатющій скарбниці світової літератури.

 Романси без слів -збірка поезій Поля Верлена опублікована в 1874 році, до складу якої увійшли твори, написані Верленом ще в тюрмі. Вона поділяється на чотири цикли: «Забуті аріети», «Бельгійські краєвиди», «Птахи вночі», «Акварелі». Ця збірка — комплекс замальовок, мотивів, фрагментів, пейзажів. Вона засвідчила неповторність поетичного обдарування Верлена.

 


17.11.2016; 19:32
хиты: 212
рейтинг:0
Гуманитарные науки
литература
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2024. All Rights Reserved. помощь