пользователей: 28037
предметов: 12007
вопросов: 223477
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

2017:
» биология
» криминалогия
» паразитология
2016:
» история
всякое 2:
» 200-300
» 300-400
» 100-200
» 0-100
» 400-500
всякое:
» 0-100
» 100-200
» 200-300
» 300-400
» 400-500
» 500-600
лингвистика:
» русский
ФИЛОСОФИЯ:
» Философия
БИОЛОГИЯ:
» патофизиология
» биология беларус.

Загальна характеристика творчості дитячих письменників скандинавських країн.

Славу і гордість дитячої літератури Скандинавії складають народні казк .В 1818 р.році письменник Ю.М.Тіле видав збірку "Дацькі народні легенди", за якими в 1823 році пішли "Дацькі народні перекази", опубліковані М.Вінетером. Але справжніми збирачами народних казок у Скандинавії стали П.К.Асбьёрнсен і Й.Му, У.Хюльтен-Кавалліус і Г.Стеффенс.

Скандинавський  фольклор був  тим  дорогоцінним середовищем, яка живила літературну казку, в тому числі і творчість великого дацького казкаря Х.К.Андерсена, фінляндського Топеліуса і шведської письменниці Лагерлеф.

Творчість Ганса Крістіана Андерсена - одне з найзначніших явищ в історії датської та світової літератури 19 ст.Автор численних творів у різних жанрах , він досяг вершини у своїх казках , бо надзвичайно велике гуманістичне , ідейне і естетичне значення цих казок , розкривають світ великих і чистих людських почуттів , глибоких і шляхетних думок.Казки Андерсена  зрозумілі людям різного віку, різних епох , різних країн.Вони  сприяють формуванню  дитячої свідомості , виховують в  дусі демократизма .Глубокий філософський  зміст бачать в них і  дорослі.

Велику роль в історії скандинавської дитячої літератури відіграв фінляндський письменник Сакаріас Топелиус . У дитячу літературу Топелиус увійшов насамперед як захоплюючий і оригінальний казкар . Шведська критика не раз відзначала , що майстерність Топеліуса - казкаря не знає рівного йому в Швеції.

Кращі казки Топеліуса цікаві близькістю до фольклору зачаровують дитячою безпосередністю . Казкар вміє з теплою і глибокою симпатією зобразити життя дитини .Казки  - Топеліуса багатюща скарбниця оптимізму , веселощів та гарного настрою. В них постає сувора і велична природа Фінлдяндіі . Казки Топеліуса одухотворені високими ідеями патріотизму і мають велике виховне значення .В його збірниках є казки соціальні ( " Кнут - Музикант" ) , героїчні ( "Сампо - Лопаренок " ) ліричні ( " Сонячні промінь у листопаді" "Зимова казка" ) .

Далеко не всі з сучасних скандинавських книг для дітей виявляються по- справжньому цікавими та художніми . До лауреатів скандинавських і міжнародних конкурсів , книги яких заслуговують увагу критики в багатьох країнах відносять передусім -шведи Астрід Лінгред , Марія Грипу , Улле Маттсон і Рольф Блумберг , финляндская шведка Туве Янссон , норвежці Синкен Хопп і Тур Хейердал.Ці  письменники найбільш талановиті та прогресивні представники провідних жанрів сучасної дитячої та юнацької літератури Скандинавії , жанру казки , реалістичної повісті й жанру науково- пригодницького .

Астрід Лінгред - "Пеппі Довга панчоха", "Малюк і Карлсон, який живе на даху".


06.05.2015; 22:42
хиты: 378
рейтинг:0
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2018. All Rights Reserved. помощь