пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

Повноваження державного органу з питань банкрутства. Порядок проведення перевірок арбітражних керуючих

 

Повноваження державного органу з питань банкрутства

 

Відповідно до пункту 1 Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого постановою КМУ від 2 липня 2014 р. № 228, Мін’юст є державним органом з питань банкрутства.

 

Відповідно до ч.1 ст. 1 ЗУ “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі у тексті - ЗУ “Про банкрутство”) державний орган з питань банкрутства є учасником у справі про банкрутство.

 

Повноваження державного органу з питань банкрутства закріплені у ст. 3 ЗУ “Про банкрутство”.

 

Відповідно до ч.1 ст. 3 ЗУ “ПРо банкрутство”, державний орган з питань банкрутства:

 

  1. сприяє створенню організаційних, економічних, інших умов, необхідних для реалізації процедур відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, у тому числі процедур банкрутства державних підприємств та підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п’ятдесят відсотків;

 

2) організовує систему підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів);

 

Зокрема, наказом МінЮсту від 27.12.2012 № 1973/5 затверджено Положення про систему підготовки і перепідготовки осіб, які мають намір здійснювати діяльність арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), та підвищення кваліфікації і перепідготовки арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), їх підготовки у справах про банкрутство страхових організацій

 

3) установлює вимоги для отримання свідоцтва на право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора);

 

Зокрема, прийнято наказ МінЮсту від 14.01.2013  № 93/5 “Про отримання свідоцтва про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора)”.

 

Вказаний наказ передбачає, зокрема, порядок складення кваліфікаційного іспиту для набуття правового статусу арбітражного керуючого та отримання свідоцтва.

 

4) формує Єдиний реєстр арбітражних керуючих (розпорядників майном, керуючих санацією, ліквідаторів) України;

 

Раніше вказаний реєстр діяв за адресою: https://rba.informjust.ua/ . Зараз, з незрозумілих причин, не функціонує..

 

5) здійснює ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, встановлює форму подання арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) інформації, необхідної для ведення зазначеної бази даних;

 

6) установлює порядок проведення аналізу фінансово-господарського стану суб’єктів господарювання щодо наявності ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства і організовує проведення такого аналізу при порушенні проваджень у справах про банкрутство державних підприємств і підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує п’ятдесят відсотків;

 

7) установлює типові форми плану санації і мирової угоди, перелік майна, яке включається до ліквідаційної маси у справах про банкрутство;

 

8) готує на запити суду, прокуратури або іншого уповноваженого органу висновки про наявність ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства;

 

9) готує та затверджує типові документи щодо проведення процедур банкрутства, методичні рекомендації;

 

10) здійснює інші передбачені законодавством повноваження.


 

Порядок проведення перевірок арбітражних керуючих

 

Для визначення порядку необхідно ознайомитись із статею 106 ЗУ “Про банкрутство” - Стаття 106. Контроль за діяльністю арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів)

 

Відповідно до вказаної статті державний орган з питань банкрутства має право проводити планові і позапланові перевірки діяльності арбітражних керуючих.

 

Планові перевірки здійснюються не частіше одного разу на два роки з обов’язковим повідомленням арбітражного керуючого про час і місце проведення перевірки.

 

Арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) зобов’язаний надавати особам, уповноваженим проводити перевірку, відомості, документи для огляду та їх копії для залучення до матеріалів перевірки. Повторна перевірка з питань, що вже були предметом перевірки, не допускається. Попередні періоди, що раніше перевірялися, не можуть бути предметом наступних перевірок, крім перевірок за зверненнями фізичної чи юридичної особи.

Позапланові виїзні та невиїзні перевірки здійснюються за зверненнями громадян чи юридичних осіб, якщо з таких звернень вбачається необхідність проведення додаткового контролю з боку державного органу з питань банкрутства.

Для проведення невиїзної перевірки державний орган з питань банкрутства надсилає арбітражному керуючому (розпоряднику майна, керуючому санацією, ліквідатору) письмовий запит у межах предмета звернення. У зазначений в запиті строк арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) надсилає державному органу з питань банкрутства вмотивовану відповідь та копії відповідних документів.


 

Як у планових так і у позапланових перевірках  беруть участь представники державного органу з питань банкрутства та його територіальних органів з можливістю залучення найбільш досвідчених і висококваліфікованих арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства.

Наслідки перевірок

У разі виявлення під час перевірки порушень норм законодавства в роботі арбітражного керуючого, державний орган з питань банкрутства може зупинити діяльність арбітражного керуючого та передати матеріали на розгляд дисциплінарній комісії для накладення на порушника дисциплінарних стягнень.


04.06.2015; 13:44
хиты: 309
рейтинг:0
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2024. All Rights Reserved. помощь