пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

Теперішня вартість ануітетів. Формула розрахунку теперішньої вартості вічної ренти.

В інв аналізі  виникає необхідність оцінити грош потоки, які генеруються  інв проектом у різні періоди часу. Одним із способів оцінкиїх єпредсставлення цих потоків у вигляді ануїтету (фін рента), який представляє собою рівні за величиною грошові потоки за кожний період протягом точно визначеного часу. Узагальнюючими показниками ренти є нарощна сума (майбутня) сума ренти, теперішня, а також довічна. Теперішня величина ануітету- сума усіх членів рент, дисконтованих на момент приведення по вибраній дисконтній ставці.

Якщо надходження (анітети) зумовлені протягом невизначеного часу, то має місце розрахунок Теперішньої вартості вічної ренти за формулою PVg.a=Ai     (PV=X i(1+i)t )-довічна рента, починаючи з періду t.

Більшість фінансових операцій полягає не в разових платежах, а в послідовності грошових надходжень і виплат протягом певного періоду часу. Останнім часом в західній практиці для обгрунтування вибору варіанта проекту застос-ся метод ануїтету. Цей метод грунтується на оцінці періодичних платежів, які звичайно мають однаковий розмір і сплачуються через рівні відрізки часу. Цей метод дозволяє ранжувати проекти, які мають різну чисту тепер-ню вартість, різну внутр-ню норму ефективності та тривалість життєвого циклу. Ясно, що оцінювані проекти повинні бути близькими за мірою інвес-го ризику. Підставою всіх розрахунків при інвес-му аналізі є зіставлення тих витрат, що здійсн-ся сьогодні, і тих грош-их надходжень, які можна одержати в майбутньому. Рівень окупності тепер-их витрат (інвестицій) майбутніми надходженнями визначає теперішня вартість ануїтету. Загальна тепер. вар-ть ануїтету визн-ся за формулою:

PVa=A* (1-(1+I)-n) i   , де А-розмір ануітету з строком інв n періодів; (1-(1+I)-n) i – фактор теперішньої вартості ануітету.

Теп вартість ануітету розрах на попередній рік перед першим ануітетом.


10.04.2014; 22:39
хиты: 253
рейтинг:0
Общественные науки
экономика
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2024. All Rights Reserved. помощь