пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

I семестр:
» Філософія2
» Філософія3
» Філософія
» Історія
» Філософія4
» бжд
» бжд2
» бжд лекції
» філософія тести
» охорона праці тести
» охорона праці відкриті відповіді
» Екологія шпори
» екологія текст1
» екологія текст2
» охорона праці відкриті відповіді2
» охорона праці відкриті відповіді3
» воєнка
» воєнка2
» політологія
» економіка
» зібд теорія
» зібд тести
» мззі
» політологія тести
» менеджмент
» менеджмент2
» філософія тести 2
» цивільний захист
» зібд тести 1
» зібд тести 2
» зібд теорія 2

7.Історичне значення національно-визвольної боротьби українського народу в роки Другої світової війни: уроки та наслідки.

Поразка Німеччини і розпад Австро-Угорщини дали ук¬раїнській революції новий історичний шанс. УНР відродила¬ся, виникла ЗУНР, і обидві українські держави формально об'єдналися. Однак країни-переможниці беззастережно під¬тримували Польщу, яка претендувала на основну частину західноукраїнських земель, і не виступала проти головного гасла білогвардійців — відновлення єдиної й неподільної Росії. В умовах, що склалися, лідери УНР потрапили у між¬народну ізоляцію і були безсилі перед збройними силами радянської Росії, яка перемогла білогвардійців і уклала мир з Польщею.

Багаторічна боротьба УНР за виживання закінчилася пораз¬кою.

Хоча радянська форма української державності виявилася фіктивною, на географічній карті світу все-таки з'явилася краї¬на з чітко окресленими кордонами. Це був найважливіший наслідок національно-визвольної боротьби українського народу.

Без героїчних подій 1917-1920 рр. було б неможливе проголо¬шення державної незалежності у 1991 р.

Разом з тим поразка національної революції у 1917-1920 рр. змушує зробити певні висновки і винести історичні уроки цієї боротьби.

Головний урок полягає в необхідності єдності всіх націо¬нально-патріотичних сил для досягнення спільної мети — не¬залежності. Саме відсутність такої єдності була основною внут¬рішньою причиною поразки.

Другий урок, що випливає з першого, полягає в необхідно¬сті взаємних поступок, компромісів різних національно-пат¬ріотичних сил, без чого єдність їхніх дій неможлива.

Третій урок полягає в тому, що досягнення незалежності неможливе без глибоких соціально-економічних реформ, які відкриють перспективу покращення життя основної маси насе-лення.

Четвертий урок полягає в необхідності враховувати зовніш¬ньополітичну ситуацію, добиватися підтримки незалежності України основними зарубіжними країнами.

 


22.01.2014; 21:54
хиты: 216
рейтинг:0
Гуманитарные науки
история
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2024. All Rights Reserved. помощь