пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

38. Транспортні тарифи

Розрахунки за послуги, що оказуються, транспортними організаціями, здійснюються за допомогою транспортних тарифів. Тарифи містять у собі:плату, стягувану за перевезення вантажів;збори за додаткові операції, зв'язані з перевезенням вантажів;правила вирахування плати і зборів. На залізничному транспорті вантажні тарифи підрозділяються за видами, родами відправлень і формами побудови..  

За видами виділяють тарифи:

а)загальні – основний вид тарифів, застосовуються при перевезеннях всіх вантажів, за винятком тих, для яких установлені спеціальні ціни;

б) виняткові – установлюють для окремих вантажів, напрямків перевезень і відстаней, можуть бути зниженими або підвищеними;

в) пільгові (знижені) – застосовуються для певних організацій і цілей;

г) місцеві – установлюються для перевезень вантажів у місцевому сполученні.

2.         За родом відправлень розрізняють тарифи:

а) повагонні – установлені на перевезення вантажів цілими вагонами;

б)на перевезення вантажів дрібними й малотоннажними відправленнями – обчислюються за фактичну масу відправлення;

в) контейнерні – на перевезення вантажів контейнерами;

г)потонні – плата стягується за кожну тонну перевезених вантажів.

3.         За формою побудови тарифи підрозділяються на:

а)табличні – указується конкретна вартість перевезення тонни вантажу, вагона, контейнера й т.д.;

б)схемні – диференціюються залежно від відстані перевезення й характеру перевезених вантажів.

Провізна плата за перевезення вантажів автомобільним транспортом пов'язана із установленням тарифної ставки й тарифної схеми.

Тарифна схема – це встановлений для певної ситуації порядок розрахунку за перевезення вантажів. На практиці використовують три схеми: відрядну, погодинну й умовну розрахункову одиницю транспортної роботи.

При використанні відрядних тарифів стягується плата за фактичну масу перевезених вантажів залежно від відстані перевезень і роду вантажів.

Погодинні тарифи передбачають оплату за кожну годину роботи вантажного автомобіля й за кожен кілометр пробігу залежно від вантажопідйомності автомобіля.

При схемі на умовну розрахункову одиницю транспортної роботи враховується тарифна ставка за умовну розрахункову одиницю, помножена на кількість виконаних умовних розрахункових одиниць роботи. Тарифна ставка – це встановлена автотранспортним підприємством ціна виконаної послуги.

Тарифи, що діють на річковому транспорті, визначаються окремими пароплавствами відповідно до умов експлуатації засобів річкового транспорту. За аналогією з тарифами залізничного транспорту річкові тарифи класифікують за видами (загальні, виняткові, спеціальної й місцеві) і за формою побудови (табличні й схемні).

На морському транспорті ціна транспортної продукції може бути виражена двома її формами – тарифом (якщо вантаж перевозиться системою лінійного судноплавства) і фрахтом (якщо перевезення носить замовлений характер).

Тарифи на перевезеннях повітряним транспортом є платою за перевезення 1 кг вантажу від пункту відправлення до пункту призначення. Вони можуть розглядатися з урахуванням загальної ваги й обсягу вантажу й включають оплату завантаження й розвантаження літака, зберігання вантажу й експедиторське обслуговування


16.06.2014; 01:52
хиты: 130
рейтинг:0
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2024. All Rights Reserved. помощь