пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

21.Поняття та сутність медіації

Медіація — вид діяльності, що полягає в оптимізації за допомогою третьої сторони процесу пошуку вирішення проблеми задля припинення конфлікту.
Медіаторство може бути офіційним (формальним) і неофіційним (неформальним). Офіційними медіаторами виступають міждержавні організації (ООН), окремі держави, державні правові інституції, державні комісії, представники правоохоронних органів, громадські організації тощо. Неофіційними медіаторами бувають відомі особи, представники релігійних організацій, професійні психологи, неформальні лідери, друзі, сусіди та ін.
   Сторони здебільшого звертаються до медіаторів, безуспішно втративши всі аргументи, сили та засоби для розв´язання конфлікту, коли в позиціях, які вони відстоюють, не вдається знайти спільне, по-різному тлумачать головні для вирішення конфлікту критерії або вважають конче необхідним зовнішній контроль за дотриманням проміжних тимчасових угод.
   Медіатор може і самостійно ініціювати свою участь у розв´язанні конфлікту. Залежно від впливу медіатора на рішення конфліктуючих сторін соціологія конфлікту визначає такі його ролі:
   — третейський суддя (авторитарна роль, має найбільші можливості щодо визначення варіантів вирішення проблеми);
   — арбітр (теж має значні повноваження, але сторони можуть не погодитися з його рішенням та опротестувати його);
   — посередник (більш нейтральна роль; маючи певні знання, він забезпечує конструктивне обговорення проблеми, прийняття рішення залишається за конфліктантами);
   — помічник (не втручається у полеміку щодо змісту проблеми та прийняття рішення, забезпечує організацію переговорів та зустрічей);
   — спостерігач (своєю присутністю утримує сторони від порушень домовленостей, агресії).
   Третя сторона може забезпечити вольове припинення конфлікту , розведення конфліктуючих сторін, блокування боротьби, застосування санкцій, визначення правомірності претензій, надання допомоги , сприяння нормалізації відносин, надання допомоги в організації спілкування , контроль за виконанням домовленостей.


06.06.2014; 10:02
хиты: 133
рейтинг:0
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2024. All Rights Reserved. помощь