пользователей: 28202
предметов: 12090
вопросов: 227045
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

4 курс 2 семестр:
» гена
» мартинов
» дек
» дек 2
» дек 3
3 курс 2 семестр:
» СССР
» ccch 2
3 курс 1 семестр:
» CИД
» СИД 2
» rubel
» Папенко
2 курс 2 семестр:
» Мотрук
» СИТ
» Котляров
» Мельничук
II семестр:
» второй модуль Россия
» Первый модуль Россия
» Давня
» Екзамен Українська Етнологія
» English
» Античність
» етнологія
» Первый модуль Этнология
» первый модуль - нова история Украины
» первый модуль - нова история Украины 2
» второй модуль философия
» Українська мова
» Спецкурс - греки
I семестр:
» История первобытного общества
» История Древнего Востока

завершення боротьби патриціїв з плебеями. Закони Петелія, Аппія Клавдія, плебісцит Гортензія. Суспільно - політичний устрій римської цивітас

Третій етап: 385 – 287. Початок – рух Марка Манлія Капітолія, очолив боржників, першим серед патриціїв звільнив своїх клієнтів + агітував за реформу боргового права, але його спроба захопити владу закінчилася засудженням до страти. 367 – Секст та Ліциній створили земельний фонд для плебеїв + земельний голод спровокував створення колоній. 326 – закон Петелія – боргова кабала для римських громадян та їхніх сімей була відмінена, в рабів перетворювали переважно військовополонених.    312 – реформи Аппія Клавдія – дороги, водопровід, до складу снату тих магістратів, батьки яких були вільновідпущеними. 300 – закон, що допускав вибори плебеїв у склад жрецьких колегій, 287 – закон диктатора Гортензія – рішення плебских коміцій визнавалися загальнодержавним законом, не вимагали схвалення сенату + голосування за  цей закон – не по центуріях, а особисто.  

Цивітас: відміна оргової кабали призводило до зростання ролі рабів з інших племен + посилення агресивності римського суспільства та консолідації + верхівка плебсу об’єдналася із патриціями і виник нобілітет, заможні верстви – всадники, решта – вільні селяни, ремісники і торгівці.


20.05.2015; 14:18
хиты: 593
рейтинг:0
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2018. All Rights Reserved. помощь