пользователей: 28678
предметов: 12199
вопросов: 229892
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

4 курс 2 семестр:
» гена
» мартинов
» дек
» дек 2
» дек 3
3 курс 2 семестр:
» СССР
» ccch 2
3 курс 1 семестр:
» CИД
» СИД 2
» rubel
» Папенко
2 курс 2 семестр:
» Мотрук
» СИТ
» Котляров
» Мельничук
II семестр:
» второй модуль Россия
» Первый модуль Россия
» Давня
» Екзамен Українська Етнологія
» English
» Античність
» етнологія
» Первый модуль Этнология
» первый модуль - нова история Украины
» первый модуль - нова история Украины 2
» второй модуль философия
» Українська мова
» Спецкурс - греки
I семестр:
» История первобытного общества
» История Древнего Востока

Коріатовичи на Поділлі

Відомо, що після битви між литовсько-руськими загонами і татарами на річці Синіх Водах (1362), коли Поділля потрапило під владу великого литовського князя Альгірдаса (ОльГерда), він передав його в лен своїм небожам - князям Коріатовичам. Стольним градом братів Коріатовичів на Поділлі спочатку став Смотрич - їхня "твержиця". Кам'янець був осідком намісника великого князя - Гаштольда. Коріатовичі доклали великих зусиль, щоб підпорядкувати собі наше місто. Це вдалося їм зробити лише після смерті Ольгерда і від'їзду Гаштольда в 1378 році з Кам'янця до Литви. Існували принаймні дві причини, чому Кам'янець був так потрібний Коріатовичам. По-перше, володіння ним як резиденцією намісника князя легітимізувало владу братів на Поділлі. По-друге, Кам'янецький мис, оточений Смотрицьким каньйоном, - це ідеальний природний пілякальніс, адже в плані він максимально наближений до еліпса. Більше того, тут навіть не потрібно було відволікати сили та засоби для трудомісткої роботи щодо спорудження валово-ровової системи і заповнення її водою. Кам'янець як "пілякальніс" із замком давав таку певність власної безпеки, що останній з Коріатовичів, Федір, майже унезалежнився від Великої Литви і великому князеві Вітовтові довелося утверджуватися на Поділлі силою, вигнавши звідти Федора. Так само виганяли з Кам'янця й майбутнього великого литовського князя Свидригайла, якому свого часу теж було надане Поділля. Тому, щоб не провокувати нових володарів до надмірної самостійності, Вітовт Великий, остаточно зрозумівши значення Кам'янця, уже не надає його нікому, а між 1411-1430 роками володіє ним сам через намісників.

Аби закріпитись, Коріатовичі повсюди вибудували дерев'яні замки. Найперше їх поставили у Червоногороді над Джурином і в Скалі над Збручем, на території пізнішого Чортківського округу.Міжусобні війни, невпинні чвари польських і литовських князів за Поділля пришвидшили крах панування Коріатовичів.

!Мале(Етнічне Поділля). Проникнення Коріатовичів на Поділля ще в 40-50х роках, за різними даними. Юрій – перший удільний князь на Поділлі з 1374. Олександр виконував роль правој руки, наближеного до Юрія. За правління Олександра, і наближеного до нього Бориса відбувається піддання під протекторат Угорщини. Константин намагався позбутися угорського впливу. Федор (1388-1394) – Польща. 1394 Федіра вигнав Вітовта, той убіг до Угорщини, Спетко стає намісником Вітовта.


15.06.2014; 19:35
хиты: 87
рейтинг:0
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2018. All Rights Reserved. помощь