пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

4 курс 2 семестр:
» гена
» мартинов
» дек
» дек 2
» дек 3
3 курс 2 семестр:
» СССР
» ccch 2
3 курс 1 семестр:
» CИД
» СИД 2
» rubel
» Папенко
2 курс 2 семестр:
» Мотрук
» СИТ
» Котляров
» Мельничук
II семестр:
» второй модуль Россия
» Первый модуль Россия
» Давня
» Екзамен Українська Етнологія
» English
» Античність
» етнологія
» Первый модуль Этнология
» первый модуль - нова история Украины
» первый модуль - нова история Украины 2
» второй модуль философия
» Українська мова
» Спецкурс - греки
I семестр:
» История первобытного общества
» История Древнего Востока

29.Структура суспільства ранньої та пізньої родової громади, організація управління

Первісні суспільства були родовими і племінними об'єднаннями людей з родовою ментальністю, нещодавно приборканими інстинктами, з нерозвиненою свідомістю і примітивною діяльністю. Головною функцією роду було відтворення людей (продовження роду) : народження дітей, їх годування, захист, виховання, виробництво (збирач, землеробство, скотарство і тому подібне). Серед найважливіших умов продовження роду забезпечення людей матеріальними благами, захист від інших пологів, виховання ще не стали відносно самостійними функціями, тобто не перетворилися на економічну, політичну, духовну сфери суспільств. Маркс не випадково не включав первісну формацію до складу економічної

Первіснообщинні суспільства складалися з небагатолюдних громад, що є сукупністю домашніх господарств, об'єднаних водин рід. Виникала територіальна єдність великосімейних, домових громад, що знаходяться в ієрархічних (панування і підпорядкування) стосунках залежно від спорідненої близькості до історично достовірного (чи вигаданому) засновника общини. Первісні громади займалися землеробством і скотарством. Основні форми життєдіяльності (збирач, скотарство, землеробство) визначали характер родових громад.

Родова община була синкретичною громадською формацією, в якій основні громадські сфери знаходилися в нерозвиненому, злитому, функціонально такому, що міняється виді. Можна сказати, що первісне суспільство співпадало зі своєю формацією, а формація була способом первіснообщинного виробництва людей. Цей спосіб громадського виробництва тримався на інстинктах, спільному матеріальному виробництві, родовій владі, первісній міфології.

Структура пізньої сільської громади включає вождя, громадську знать (багатіїв), вільних общинників, рабів. Соціальні ролі в сільській громаді жорстко розподілені і не міняються роками. Первісне суспільство задовольнялося двома основними регуляторами (мотивами) життя : звичаєм (традицією) і правом сильного. Цих регуляторів вистачало, поки родичі не відрізнялися своїми інтересами і здібностями, а також доки серед родичів не з'явилися сторонні (полоненики, раби).

Базисам цього суспільства було громадське виробництво, в якому демосоциальное, матеріальне, родове, міфологічне виробництва були тісно переплетені в кожному акті, в просторі і в часі. Не було чіткого тимчасового і просторового розподілу на різні сфери громадського виробництва. Тому базисними були кровноспоріднені стосунки, які визначали усі інші, - трудові, військові, релігійні.

Основні цілі цього об'єднання:

а) підвищення рівня безпеки за рахунок колективного протистояння ворожим людині чинностям природи;

б) підвищення рівня гарантированности успіху при відсічі нападам з боку собі подібних, при нападі на собі подібних.

Структура первісного суспільства:

а) родова громада;

б) плем'я;

в) союзи племен.

Органи влади й керування в первісному суспільстві:

у родовій громаді

а) загальні збори,

б) старійшина;

у племені

а) рада старійшин;

б) вождь;

у союзі племен

а) рада вождів племен;

б) вождь (або два вожді, один із яких - військовий вождь) союзу племен.

Соціальні норми в первісному суспільстві- це звичаї, які регулювали суспільні відносини у всіх сферах громадського життя (побут, родина, праця, релігія й т.д.).

Звичаї - це звичні правила поведінки людей, які історично зложилися в суспільстві, закріпившись у суспільній свідомості й поводженні в результаті їхнього багаторазового застосування протягом тривалого часу.


19.01.2014; 04:00
хиты: 261
рейтинг:0
Гуманитарные науки
история
история древнего мира
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2024. All Rights Reserved. помощь