пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

4 курс 2 семестр:
» гена
» мартинов
» дек
» дек 2
» дек 3
3 курс 2 семестр:
» СССР
» ccch 2
3 курс 1 семестр:
» CИД
» СИД 2
» rubel
» Папенко
2 курс 2 семестр:
» Мотрук
» СИТ
» Котляров
» Мельничук
II семестр:
» второй модуль Россия
» Первый модуль Россия
» Давня
» Екзамен Українська Етнологія
» English
» Античність
» етнологія
» Первый модуль Этнология
» первый модуль - нова история Украины
» первый модуль - нова история Украины 2
» второй модуль философия
» Українська мова
» Спецкурс - греки
I семестр:
» История первобытного общества
» История Древнего Востока

83. Соціальна і політична організація Спарти. Характеристика «Общини рівних»

   В основі державного ладу Спарти був покладений принцип єдності повноправних громадян. Спартіати були зобов'язані займатися тільки військовим мистецтвом і спортом. Землеробство, ремесло і торгівля стали справою ілотів і періеки.

   «Закони Лікурга» трансформував військову демократію спартанців в олігархічну рабовласницьку республіку, яка зберегла риси родоплемінного ладу. На чолі держави перебували одночасно два царя - архагетов. Їх влада була спадковою. Повноваження архагета зводилися до військової влади, організації жертвоприношень і участі в раді старійшин.

   Герусія (рада старійшин) складалася з двох архагетов і 28 геронтів, яких обирали довічно народними зборами з знатних громадян, які досягли 60-річного віку. Герусия виконувала функції урядової установи - готувала питання для обговорення на народних зборах, керувала зовнішньою політикою, розглядала кримінальні справи про державні злочини (включаючи злочини проти архагета).

   Колегія ефорів (з'явилася в VIII столітті до н. Е) складалася з п'яти гідних громадян, яких обирали на один рік народними зборами. Спочатку повноваження ефорів обмежувалися судочинством з майнових спорів. У VI столітті до н. е їх влада зростає, вони витісняють герусію. Ефори почали скликати герусію і народне зібрання, керувати зовнішньою політикою, здійснювати внутрішнє управління державою і судочинство, контролювати посадових осіб (включаючи архагета).

   Народні збори (апелла) в Спарті відрізнялися пасивністю. Право на участь у народних зборах мали повноправні громадяни-чоловіки, які досягли 30-річного віку. Спочатку народні збори скликались архагетов, згодом керівництво ними перейшло до ефорів. Апелла не обговорювала висунуті питання, а лише брала або відкидала запропоноване рішення. Голосування проводилося примітивно - криком або учасники розходилися по різні боки і «на око» визначалося більшість. Народні збори мало законодавчі права, право на обрання посадових осіб, вирішували також питання війни і миру.

 

 

 

 


18.06.2017; 19:01
хиты: 208
рейтинг:0
Гуманитарные науки
история
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2024. All Rights Reserved. помощь