пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

4 курс 2 семестр:
» гена
» мартинов
» дек
» дек 2
» дек 3
3 курс 2 семестр:
» СССР
» ccch 2
3 курс 1 семестр:
» CИД
» СИД 2
» rubel
» Папенко
2 курс 2 семестр:
» Мотрук
» СИТ
» Котляров
» Мельничук
II семестр:
» второй модуль Россия
» Первый модуль Россия
» Давня
» Екзамен Українська Етнологія
» English
» Античність
» етнологія
» Первый модуль Этнология
» первый модуль - нова история Украины
» первый модуль - нова история Украины 2
» второй модуль философия
» Українська мова
» Спецкурс - греки
I семестр:
» История первобытного общества
» История Древнего Востока

.Велика грецька колонізація. Її причини, основні напрямки і наслідки

   Межі – 8-6 ст. до н.е. ВГК – виселення греків із міст Егей. басейну до колоній,  що знаходились на берегах Середземного та Чорного моря. Виведено 1,5-2 млн чол, декілька сот колоній. Причини: потреба землі, джерел сировини, ринки збуту ремісничих продуктів + в колонії уходили незадоволені люди, небезпечні для полісів і аристократії (якій вигідно з колоніями встановлювати торг. зв’язки). Зіграло роль демографічний вибух 8- 6 ст. до н.е.

   Три напрямки колонізації. Найбільш потужним – західне. Перша колонія місто Куми в Кампанії (сер. 8 ст.), Сіракузи, Занкла, Тарент. Сицилія та Південь Італії теж чимало колоній («Велика Греція»). На Пд березі Франція Масалія (Марсель). Активним у західній колонізації був Коринф.  Був ще північно-східний напрям – важливу роль грав Мілет. Виведені міста Візантій, Гераклея Понтійська на пд березі Чорного моря. У 6 ст. колонізація досягла Пн Причорномор’я (о. Березань, Ольвія, Пантикапей). На пд-східному та південному напрямках, тобто на фінік. прибережжі, примор. районах Єгипта та Лівії було важче. Оскільки був супротив фінік. торговців (єгипт. фараони, асир. царі їм помагали). Виведено Дафни в Єгипті, Сукас в Фінікії, Кірену.

   Колонії були на місцях, зручних для проживання: прісна вода, плодючі землі, гавані. Перед поселеням проводилась розвідка території. У метрополіях проводився запис бажаючих виїхати, а влада полісу призначала ойкіста, який очолював партію колоністів (проводив реліг. обряди), намічав агору, лінію обороних стін. Декілька сот чоловік виїжджало, тож колон. зазвичай носила мирний характер. Тісні зв’язки з метрополією, торгівля із довколишніми племенами/державами.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


18.06.2017; 19:01
хиты: 153
рейтинг:0
Гуманитарные науки
история
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2024. All Rights Reserved. помощь