пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

4 курс 2 семестр:
» гена
» мартинов
» дек
» дек 2
» дек 3
3 курс 2 семестр:
» СССР
» ccch 2
3 курс 1 семестр:
» CИД
» СИД 2
» rubel
» Папенко
2 курс 2 семестр:
» Мотрук
» СИТ
» Котляров
» Мельничук
II семестр:
» второй модуль Россия
» Первый модуль Россия
» Давня
» Екзамен Українська Етнологія
» English
» Античність
» етнологія
» Первый модуль Этнология
» первый модуль - нова история Украины
» первый модуль - нова история Украины 2
» второй модуль философия
» Українська мова
» Спецкурс - греки
I семестр:
» История первобытного общества
» История Древнего Востока

71. Маастрихтський договір та створення Євросоюзу. Маастрихтський договір

- договір, підписаний 7 лютого 1992 в місті Маастрихт (Нідерланди), що поклав початок Європейського союзу. Договір набув чинності 1 листопада 1993. Договір завершив справу попередніх років щодо врегулювання грошової і політичної систем європейських країн.

Згідно зі статтею А договору сторонами засновувався Європейський союз. Союз створювався на базі Європейського економічного співтовариства, яке за умовами договору перейменовувалося в Європейське співтовариство, доповненого сферами політики і формами співробітництва відповідно до знову укладаються договором.

Відповідальність за грошово-кредитну політику Євросоюзу покладено на Європейську систему центральних банків (ЄСЦБ), в складі Європейського центрального банку (ЄЦБ) і національних центральних банків (НЦБ) держав ЄС.

Наслідком договору було введення євро як європейської валюти і встановлення трьох основ союзу - економіки і соціальної політики, міжнародних відносин і безпеки, правосуддя і внутрішніх справ.

Ратифікація договору викликала труднощі в ряді країн. Референдум у Франції підтримав договір на 51.05%, а Данія відмовилася від початкової формулювання. У Великобританії договір був ратифікований парламентом з мінімальною перевагою урядової угруповання (виступала за ратифікацію) над противниками договору.

Країни, що підписали Маастрихтська угода, схвалили п'ять критеріїв, яким повинні задовольняти країни, що вступають в Європейський валютний союз: Дефіцит державного бюджету не повинен перевищувати 3% ВВП. Державний борг повинен бути менше 60% ВВП. Держава повинна протягом двох років брати участь в механізмі валютних курсів і підтримувати курс національної валюти в заданому діапазоні. Рівень інфляції не повинен перевищувати більш, ніж на 1.5% середнього значення трьох країн - учасниць Євросоюзу з найбільш стабільними цінами. Довгострокові процентні ставки за державними облігаціями не повинні перевищувати більш ніж на 2% середнє значення відповідних ставок в країнах з найнижчою інфляцією. Ратифікація договору викликала труднощі в ряді країн. Референдум у Франції підтримав договір на 51.05%, а Данія відмовилася від початкової формулювання. У Великобританії договір був ратифікований парламентом з мінімальною перевагою урядової угруповання (виступала за ратифікацію) над противниками договору.

У 1994 в Австрії, Фінляндії, Норвегії та Швеції проводяться референдуми про вступ до ЄС. Більшість норвежців знову голосує проти. Австрія, Фінляндія (з Аландські острови) і Швеція стають членами ЄС з 1 січня 1995.

Членами Європейської асоціації вільної торгівлі залишаються лише Норвегія, Ісландія, Швейцарія і Ліхтенштейн.

 


09.06.2017; 12:16
хиты: 133
рейтинг:0
Гуманитарные науки
история
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2024. All Rights Reserved. помощь