пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

4 курс 2 семестр:
» гена
» мартинов
» дек
» дек 2
» дек 3
3 курс 2 семестр:
» СССР
» ccch 2
3 курс 1 семестр:
» CИД
» СИД 2
» rubel
» Папенко
2 курс 2 семестр:
» Мотрук
» СИТ
» Котляров
» Мельничук
II семестр:
» второй модуль Россия
» Первый модуль Россия
» Давня
» Екзамен Українська Етнологія
» English
» Античність
» етнологія
» Первый модуль Этнология
» первый модуль - нова история Украины
» первый модуль - нова история Украины 2
» второй модуль философия
» Українська мова
» Спецкурс - греки
I семестр:
» История первобытного общества
» История Древнего Востока

Лассаль і лассаль'янство.

Лассаль Фердінанд(1825-1864) – Нім. Філософ/юрист/економіст/політик(гримуча суміш, да?) За поглядами – республіканець, противник різних федерастів+топив за парламентаризм. Вся німеччина має бути 1 республікою(Астрія теж). З іншого боку, проти приєдн. Ельзасу і Лотарингії, бо зіткнення Фр і Нім навряд чи буде легкою прогулянкою. Соціальні та економічні погляди відображені в його «Робочій програмі» (1862)
Там, в принципі щось схоже на Маркса: феодалізм має бути зміненим на капіталізм, оскільки міняються самі основи виробництва та обміну. Робочий клас в нього – носій чистої ідеї держави(по Гегелю), а селяни – інертна маса і вобще бяки. Профспілки вважав хуєтою.  Історія в Лассаля – безперервний процес розвитку розуму і свободи. Головна заслуга його в тому, що він вимутив програму для робітничої організації і сильно посприяв їх розвитку в політичну партію. Не замочили б його на дуелі – може і був би лідером німецьких соціалістів.
Там в питанні нижче є ще трохи інфи.
Що передбачало лассаль*янство:

Загальне виборче право, виробничі асоціації к спосіб введення соціалізму, мирне перетворення капіталістичної держави на «народну», залізний закон заробітної плати. Держава – надкласова категорія, яка повинна розвивати суспільство на шляху до свободи.
Вони за звільнення робочого руху від ліберальної буржуазії, але фактично  проповідують відмову від класової боротьби і революції. До кінця 19 ст. лассаль*янство викорінено марксистами, які бачили(обгрунтовано) в Л. – причину інертності нім. Робочих і труднощів з залученням їх до робітничого руху.


20.01.2016; 13:35
хиты: 248
рейтинг:0
Гуманитарные науки
история
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2024. All Rights Reserved. помощь