пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

4 курс 2 семестр:
» гена
» мартинов
» дек
» дек 2
» дек 3
3 курс 2 семестр:
» СССР
» ccch 2
3 курс 1 семестр:
» CИД
» СИД 2
» rubel
» Папенко
2 курс 2 семестр:
» Мотрук
» СИТ
» Котляров
» Мельничук
II семестр:
» второй модуль Россия
» Первый модуль Россия
» Давня
» Екзамен Українська Етнологія
» English
» Античність
» етнологія
» Первый модуль Этнология
» первый модуль - нова история Украины
» первый модуль - нова история Украины 2
» второй модуль философия
» Українська мова
» Спецкурс - греки
I семестр:
» История первобытного общества
» История Древнего Востока

37.Формування державності в словенських землях. Карантанське та Блатенське князівства.

Після падіння Римської імперії за словенські землі починають змагання племена гунів, остготів, лангобардів, яких у другій половині ІV ст. н.е. з південних територій Словенії витісняють італіки. У VI ст. н.е. на східно-словенські землі приходять слов’янські племена, що оселяються в районах річок Сави, Драви і Мури та Східних Альп. Вони ведуть боротьбу за ці землі з германцями та кочовиками аварами.

Приблизно у VII ст. н. е. на основі союзу слов’янських племен виникає перше слов’янське державне утворення на території сучасних словенських земель – князівство Карантанія. Його межі простягнулися від долини ріки Сави аж до Лейпцига. Але це слов’янське князівство було недовговічним. У 745 Карантанія попадає в залежність від Баварії, а у 788 – від Франкської держави. Після розпаду імперії Карла Великого включається до складу Східно-Франкського королівства (пізніше – Німеччина), а у 976 році виділяється в окреме герцогство у складі германського королівства.

Захоплення Карантанії німецькими феодалами супроводжується закабаленям місцевого населення, асиміляторською політикою, примусовим покатоличенням, витісненням словенської знаті з провідних позицій у суспільстві. Німецьке дворянство відносилося до словенців як до селян, які не мають своєї історії, називаючи їх “geschichtslosen Bauervolk”.

Німецька влада розділила Карантанію на ряд невеликих князівств, графств, територій. У ХІ ст. вони починають розвиватися у словенські провінції, кожна зі своїми певними економічними, культурними, етнографічними особливостями, які майже без змін дійшли до 1918 року: Карніола (Крайна), Карінтія, Штірія, Гориця, Біла Крайна. Розпад в 1180.

Блатенское княжество. Кратковременно существовало в Паннонии, теперешней Венгрии, в IX в. Простиралось около Блатенского озера (Platensee), и, вероятно, его пределы не были очень велики. Первым князем ок. 840 года был Прибина, но больше всех отличился князь Коцель, который призвал к себе св. Кирилла и Мефодия (см. Прибина, Коцель). В 70-х гг. 9в. в Б. к. проходила деятельность славянского просветителя Мефодия основавшего здесь Паннонское архиепископство. В 874 Блатенское княжество вошло в состав Великоморавской державы.

 

 

 


07.06.2015; 23:49
хиты: 277
рейтинг:0
Гуманитарные науки
история
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2024. All Rights Reserved. помощь