пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

Посвідченняшлюбного договору.

52.Посвідчення шлюбного договору.
Особи, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, а також подружжя мають право за власним бажанням укласти та посвідчити у нотаріуса договір щодо вирішення питань життя сім'ї (шлюбний договір), яким регулюються майнові відносини між подружжям, у тому числі визначаються їхні майнові права та обов'язки як батьків (ч.1 ст.92, ч.1,2 ст.93 Сімейного кодексу України, п.127 Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України).
Шлюбний договір укладається у письмовій формі і повинен бути посвідчений нотаріусом. Якщо шлюбний договір укладено та посвідчено у нотаріуса до реєстрації шлюбу, він набирає чинності у день реєстрації шлюбу. Якщо шлюбний договір укладено подружжям, він набирає чинності у день його посвідчення нотаріусом.
Шлюбний вік для жінки встановлено у сімнадцять, а для чоловіків - у вісімнадцять років. У разі зниження шлюбного віку до реєстрації шлюбу відповідно до чинного законодавства шлюбний договір укладається неповнолітніми за письмовою згодою їх батьків або піклувальника, справжність підпису яких засвідчує нотаріус.
Шлюбний договір може включати положення про порядок зміни його умов, загальний строк його дії, а також тривалість окремих прав та обов'язків.
У шлюбному договорі можуть бути встановлені умови чинності договору або окремих його положень і після припинення шлюбу.
Чинним законодавством та нотаріус доводить до відома сторін, що сторони можуть домовитися про визнання майна, набутого ними за час шлюбу, таким, що вважатиметься їх спільною частковою власністю або особистою приватною власністю кожного з них.

Якщо у шлюбному договорі визначені умови, розмір та строки виплати аліментів, то в разі невиконання одним із подружжя свого обов'язку за договором аліменти можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.
Одностороння зміна умов шлюбного договору не допускається про що нотаріус попереджає сторін правочину. Зміни до шлюбного договору можуть бути внесені подружжям шляхом укладання відповідного договору, який обов’язково посвідчується нотаріусом.
Одностороння відмова від шлюбного договору не допускається, що нотаріус доводить до відома сторін шлюбного договору. Подружжя має право відмовитися від шлюбного договору. У такому разі, за вибором подружжя, права та обов'язки, встановлені шлюбним договором, припиняються з моменту його укладення або в день подання нотаріусу заяви про відмову від нього.
Шлюбний договір на вимогу одного з подружжя або іншої особи, права та інтереси якої цим договором порушені, може бути визнаний недійсним за рішенням суду з підстав, встановлених Цивільним кодексом України.

 

 


хиты: 211
рейтинг:0
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2024. All Rights Reserved. помощь