пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

14. міжнародні комерційні науково-технічні зв"язки

Міжнародне науково-технічне співробітництво здійснюється як на комерційній, так і на некомерційній основі.
Міжнародне науково-технічне співробітництво здійснюється як на комерційній, так і на некомерційній основі. До форм налагодження некомерційних науково-технічних зв’язків відносять:
1) публікації у технічних, наукових, професійних журналах, виданнях та іншій спеціальній літературі;
2) участь у міжнародних виставках, ярмарках, симпозіумах, конференціях;
3) стажування вчених, спеціалістів у компаніях, університетах, організаціях;
4) навчання студентів та аспірантів;
5) діяльність міжнародних організацій у сфері науки та техніки.
До комерційних форм передачі технологій відносять патентні угоди, ліцензійні угоди, ноу-хау, інжиніринг, франчайзинг.Патентна угода (patent agreement) — це міжнародний торговельний договір з передачі прав власності на винахід. Як зазначалось, для підтримки правової сили патенту його власник повинен сплачувати високі патентні мита, що спонукає до продажу патенту через неможливість впровадження винаходу у виробництво.
Ліцензійна угода (li­censing agreement) — це міжнародний торговельний договір з надання дозволу власником технології на її використання покупцем у визначених межах, протягом визначеного періоду часу та за визначену винагороду.
“Ноу-хау” (“know how”) — надання технічного досвіду та секретів виробництва, використання яких забезпечить підвищення ефективності фінансово-господарської діяльності підприємства. У міжнародному співробітництві під ноу-хау розуміють незапатентовані винаходи, які мають комерційну цінність, – економічна, правова, адміністративна інформація, авторські методики тощо.
Інжиніринг (engineering) — це надання технологічних знань, які необхідні для придбання або орендування, монтажу та введення в експлуатацію основних виробничих фондів (машин, обладнання, транспортних засобів тощо).
Франчайзинг – це передача торговельної марки та технології власником (франчайзером) на визначених умовах покупцю (франчайзі), які зазначаються у франчайзинговому договорі (франшизі).
Торгівля ліцензіями.Основною формою міжнародної передачі технології є торгівля ліцензіями, зростання обсягів якої обумовлено наступними чинниками:
1) комерційною зацікавленістю у здійсненні технологічних трансфертів;
2) посиленням конкуренції на світовому ринку та зміні її характеру з цінової на технологічну;
3) отриманням доступу до додаткових джерел ресурсів;

 


05.06.2017; 23:38
хиты: 94
рейтинг:0
Общественные науки
экономика
международная экономика
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2024. All Rights Reserved. помощь