пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

64. Методи і прийоми навчання словотвору

Словотвір як окрема дисципліна пройшов декілька етапів становлення.

       Мета: засвоєння учнями понять про особливочті значущих частин слова при написанні і розборі його; понять про спільнокореневі слова й форми того ж слова, а також форм вмінь користуватись морфемним словником. У шкільній практиці «Словотвір» починається у 6 класі разом із вивченням орфографії.

Особливості полягають у: поетапному формуванні  умінь і навичок ділити слова на морфеми, здійснювати морфемний і словотвір-ний аналіз слів; у зв’язку з вивченням  морфеміки, словотвору і морфології, лексики та правил орфографії; осмислювати прийоми, розрізнення морфологічних і неморфологічних способів творення слів

Методи: слово вчителя (розповідь, пояснення) бесіда (евристична бесіда); спостереження, аналіз мовних явищ (з лементами проблемного, програмованого навчання, алгоритмізації); дослідницький, робота з підручником.

Прийоми: спостереження над структурою слова; зясування семантики слова; спостереження над функціюванням значущих частин слова; добір та зіставлення спільнокореневих слів; виділення морфем у структурі слова; розбір слів з однаковими морфемами (коренем, префіксом, суфіксом); утворення слів за допомогою різних афіксів; добір антонімів і синонімів до поданих слів; робота зі словниками, етимологічний аналіз слів; морфемний та словотвірний розбір.

Опанування розділів “Будова слова” і “Словотвір” стає ґрунтом для засвоєння правопису слів, тому у зв’язку з вивченням словотвору та будови слова подаються правила написання префіксів, суфіксів, чергування приголосних при словотворенні.

 


12.01.2020; 18:37
хиты: 81
рейтинг:0
Общественные науки
науки о гендере и сексуальности
половое воспитание
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2024. All Rights Reserved. помощь