пользователей: 21252
предметов: 10461
вопросов: 177855
Конспект-online
зарегистрируйся или войди через vk.com чтобы оставить конспект.
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

153) Підклас Ліліїди. Порядок Лілієцвіті.

Підклас Ліліїди (Lilidae). Порядок Лілієцвіті (Liliales). Родина Лілійні (Liliaceae). Порядок Амарилісоцвіті (Amaryllidales). Родина Цибулеві (Alliaceae).

Родина Лілійні (Liliaceae)

     Багаторічні рослини, в яких підземні запасаючі органи — тільки цибулини. Квітки  маточково-тичинкові, актиноморфні, зібрані в різні суцвіття (китиця, зонтик), або поодинокі; оцвітина          проста, віночкоподібна, здебільшого яскраво забарвлена; шестичленна, з двох кіл, листочки її вільні, сегменти оцвітини вільні і звичайно однакові, нектарники знаходяться біля основи сегментів оцвітини; тичинок шість; маточка одна, складена з трьох плодолистків, з верхньою тригніздою зав'яззю; стовпчик один, рідше три; гінецей синкарпний; плід — коробочка.

   Лілійні в сучасній трактовці — невелика родина, яка об'єднує десять родів і близько 470 видів, поширених у помірних та субтропічних областях північної півкулі із сухим і теплим кліматом (Середземномор'я, Західна, Східна і Середня Азія). Liliaceae займають відносно ізольоване положення в порядку Liliales, що підтверджується даними серосистематики. Родина Liliaceae виявляє тісні звязки з Melanthiaceae. З десяти родів цієї родини шість представлені у флорі України.

Родина Цибулеві (Alliaсеае)

Близька до Лілійних і Гіацинтових. Об'єднує 32 роди і близько 750 видів, поширених в обох півкулях, особливо в області Середземно­мор'я, Передній та Середній Азії.


19.06.2014; 22:02
хиты: 605
рейтинг:+1
Естественные науки
науки о жизни
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2016. All Rights Reserved. помощь