пользователей: 28053
предметов: 12021
вопросов: 223816
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

Що представляють собою механічні тканини? Класифікація механічних тканин.

Механічна тканина складається із групи спеціальних клітин, які надають міцності органам і самій рослині. Ці клітини можуть бути живі або мертві, товстостінні, рівномірно або нерівномірно потовщені, паренхімні або прозенхімні.

Характерна особливість механічних тканин полягає в тому, що вони складаються в основному із мертвих клітин (за винятком коленхіми) з потовщеними, звичайно просоченими лігніном оболонці ками з дрібними і нечисленними порами. Розташування їх щільне, звичайно без міжклітинників (за винятком пухкої коленхіми).

Функції клітин механічної тканини:

  • надає твердості та міцності рослині;
  • забезпечує пружність та гнучкість рослин.

Виділяють такі типи механічних тканин:

коленхіма — еластична опорна тканина первинної кори молодих стебел дводольних рослин, а також листя. Складається з живих клітин з нерівномірно потовщеними не здерев'янілими первинними оболонками, витягнуті уздовж осі органу;

склеренхіма — (луб'яні волокна) міцна тканина з відмерлих клітин із здерев'янілими і рівномірно потовщеними оболонками, забезпечує міцність органів і всього тіла рослин.

склереїди — (кам'янисті клітини) мертві паренхімні клітини з товстими здерев'янілими оболонками. Зустрічаються групами в кірці хвойних та деяких листяних порід, у твердих оболонках насіння і плодів.


01.11.2013; 00:21
хиты: 823
рейтинг:0
Естественные науки
науки о жизни
ботаника
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2018. All Rights Reserved. помощь