пользователей: 27035
предметов: 11663
вопросов: 212656
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

Явище гетерозису.Генетичні механізми гетерозису,використання простих і подвійних гібридів у рослинництві і тваринництві. Виробництво гібридного насіння на основі цитоплазматичної чоловічої стерильності.

 

Гетерозис-підвищення продуктивності гібридів порівняно з батьківськими формами. Термін у 1911р. запропонував Шелл для позначення прояву високої гібридної сили  нащадків,одержаних від схрещування різнорідних батьківських форм. Гетерозис виявляється в першому поколінні ,а в наступних різко падає. Найбільш виражене явище гетерозису при віддаленій гібридизації та схрещуванні форм з різною плоїдністю. Явище гетерозису  використовується у виробництві кукурудзи, соняшнику,цукрових буряків та інших культур. У сільськогосподарських тварин і оброблюваних рослин гетерозис нерідко приводить до значного підвищення  продуктивності і врожайності. Вивчення гетерозису  вимагає застосування фізіологічних і біохімічних методик ,що дозволяють  знайти  тонкі  відмінності  між гібридами і вихідними формами.

Існує кілька теорій гетерозису.

1-теорія домінування( Девенпортом, Джонсом)- гетерозис обумовлений дією сприятливих  домінантних факторів,які накопичені у групах зщеплення гібрида,і забезпечують гетерозиготам деяку перевагу(з цим фактором) над гомозиготами.

2-теорія гетерозиготності( Шелла, Іста, Хелла) згідно неї надвисока гібридна сила  у гібридних нащадків  обумовлюється перевагами гетерозиготного стану генів над гомозиготами.

Для використання гетерозису з практичною метою застосовується  міжсортові  схрещування гомозиготних сортів самозапильних рослин,міжсортові  схрещування самозапилених ліній перехреснозапилених  ліній  рослин і сортолінійні схрещування.

 


14.02.2015; 00:29
хиты: 305
рейтинг:0
Профессии и Прикладные науки
науки о здоровье
медицинские науки
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2017. All Rights Reserved. помощь