пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

Строфа, види строфічних форм.

Строфа́ (грец. strophé — поворот, зміна, коло) — фонічно викінчена віршова сполука, яка повторюється у поетичному творі, об'єднана здебільшого спільним римуванням, представлена інтонаційною та ритміко-синтаксичною цілісністю, відмежована від аналогічних сполук помітною паузою та іншими чинниками (закінчення римованого ряду, відносна змістовна завершеність тощо).

Проте безпідставно ототожнювати строфу з будь-яким версифікаційним елементом, зокрема з римуванням, бодай тому, що вона наявна у білому вірші, де композиційну функцію, притаманну римам, виконують клаузули.

Термін «строфа» виник в античній трагедії, означав відтинок пісні, що виконувався між двома поворотами в урочистій процесії хору (обидві однаково побудовані частини називалися строфою та антистрофою).

Класифікація строфи як естетично відчутного і важливого прояву ритмоінтонаційної та змістової цілісності вірша залежить від його внутрішньої структури. Наймінімальнішою строфою вважається двовірш (дистих), максимальною — вісімнадцятивірш, де береться за основу схема римування, на відміну від античної верисфікації, яка у своєму метричному (квантативному) віршуванні спиралася на чергування різної кількості стоп (алкеєва строфасапфічна строфа тощо).

І. Качуровський, 5 ознак строфи: клаузула, рима, синтаксична завершеність мовного періоду, літературний канон.
У сучасній літературознавстві, строфою називається одна або група віршових рядків, об’єднаних названими ознаками.
Об’єм строфи – від 1 до 16.
Строфи прийнято поділяти на прості (від 1 до 5 рядків), складні (тверді, сталі, канонізовані.
Астрофічний вірш – це поділ на строфи.
ВИДИ СТРОФ

дистих (2)
терцина(3)

катрен(4)
пентама(5)

секстина(6)

септима(7) 

октава(8)

нона(9)

децима (10) 


хиты: 279
рейтинг:0
Гуманитарные науки
литература
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2024. All Rights Reserved. помощь