пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

43. Запропонуйте корисні поради, як бути приємним співрозмовником, як зацікавити людей та як критикувати, не ображаючи .2 . Використовуйте прийом активного слухання

 

Активне слухання – це спосіб показати співрозмовнику , що ви його слухаєте , чуєте і розумієте , про що він говорить. Для цього ви можете дивитися на співрозмовника , кивати , говорити слова типу « ага » або « так» , коротко коментувати окремі фрази оповідання ( «як здорово! » , «Ну треба ж! » , « А він ?”), Продовжувати за співрозмовника думку (коли все зрозуміло , можна разом з співрозмовником сказати кінцівку ) , допомагати знайти потрібні фрази або слова ( коли співрозмовник запнувся ) , задавати питання.

Всією своєю поведінкою показуйте співрозмовнику , що вам цікаво , це буде надихати його продовжувати розповідь і спілкуватися з вами далі .

 

3 . Розмова для вас має бути цікавою

Навіть якщо трапилося так , що ви змушені підтримувати розмову про нескінченно далеке від вас полювання , постарайтеся перейнятися темою і інтересом співрозмовника . Якщо людина говорить про те , що цікаво йому , але не відчуває зворотного зв’язку , то розмова довго не триватиме.

Прийом « Скарбничка знань» : після розмови замість того , щоб сердитися на себе і на співрозмовника за даремний порожній вечір , скажіть собі , які знання йдуть у вашу скарбничку : як полагодити світло будинку , як ловити рибу або яким є образсередньостатистичного військового.

4 . Якщо співрозмовник вас не зрозумів , значить, ви неправильно висловилися

Прийміть це просте правило , і вам буде простіше вести розмову : ви перестанете сердитися на співрозмовника за нетямущість або дратуватися від того , що розмова йде не туди .

5 . Посміхайтеся !

Посмішкою ви показуєте свою прихильність і відкритість до людини – це відмінна платформа для діалогу. До речі , посмішка відчувається навіть по телефону , перевірено!

6 . Викорінити займенник «я» з діалогу !

Всі люди за природою егоїсти , і всім цікаво слухати тільки про себе , в усякому разі , по початку . Якщо ви в оповіданні говорите про себе , змініть форму висловлювання : замість « я здивована » можна сказати « дивно » , замість « я хочу » – « мені хочеться ». Таким чином , трохи змінюється відтінок висловлювання.

7 . Називайте співрозмовника по імені

Вчені говорять , що приємніше звуку власного імені , знайти щось важко . Використовуйте це!

8 . Говорите мовою співрозмовника

При знайомстві , вибирайте легкі теми , задавайте прості запитання. Навіть якщо ви знаходитесь на науковому з’їзді , не починайте розмову зі складних тем , почніть з чогось простого ( « звідки ви » , «як давно ви » і т.д.). Складні теми часто змушують співрозмовника , особливо не надто вам знайомого , напружуватися.

9 . Говоріть просто і зрозуміло

Поважайте співрозмовника , не навантажуйте свою промову складними словами , термінами , оборотами. Навіть якщо у нього п’ять вищих освіт , навряд чи йому захочеться лізти в суть вашої пропозиції через нетрі іносказань і модерних слівець .

10 . Не давайте непрошених рад

Якщо людина не просить у вас поради , значить вона йому не потрібна , і їй просто потрібно висловитися . Якщо ви будете давати непрохані поради , ваш співрозмовник відчує , що ви ставите себе вище за нього , вважаєте себе розумнішими , а це відбиває тягу до спілкування.

11 . не перебивайте

Часто нам хочеться увірватися в середину розмови вигуком: «Так, так , а у мене теж так було! » Або чимось подібним. Дослухайте співрозмовника , дайте йому відчути , що його слова для вас значимі і цікаві.

12 . Дотримуйтесь кордону

Звертайте увагу на допустиму межу того , про що можна говорити з цією людиною і / або в цій обстановці і / або в цей час. Наприклад , на весіллі не завжди доречно підходити з розмовами про себе , на зборах клубу любителів пива ви не викличете захоплення, якщо будете говорити про шкоду напою , нехай навіть беззлобно і науково обгрунтовано.

Як продовжити бесіду

Корисні технічні прийоми для продовження бесіди :

Освоєння загальних правил і рекомендацій щодо ведення діалогу , безумовно , займе якийсь час. Щоб полегшити вам завдання щоденного спілкування , ми пропонуємо кілька дуже простих технік , які допоможуть знайти спільну мову з співрозмовником і врятують навіть саму безнадійну розмову (спілкування із серії « з ним абсолютно нема про що поговорити »).

Отже , якщо розмова не клеїться , співрозмовник відповідає вам односкладово , тема вас не дуже захоплює , то ви завжди можете використовувати 3 простих прийома . Розглянемо їх на простому прикладі:

ваш співрозмовник – нудна людина , він дає односкладові відповіді , не цікавиться вами. Розмова не клеїться , співрозмовник повідомляє вам , що працює поштовим кур’єром .

1 . прийом запитань

 

Якщо ви зовсім не можете прокоментувати те , що говорить співрозмовник , озбройтеся чарівними питаннями «як ? , Коли ? , Хто ? , Куди ? , Що ? , Чому? , Де ? ». Просто пробуйте підставити кожне питальне слово і думайте , за що зачепитися в самому питанні .

приклади :

  1. «Як вам така робота , напевно, це важко? » ,
  2. «Як довго ви там працюєте? » ,
  3. «Де б ви хотіли працювати? » ,
  4. «Які газети ви найчастіше доставляєте ? » ,
  5. «Що краще виписувати зараз люди ? ».

2 . прийом ланцюжка

Добре використовувати цей прийом після того , як ви набрали інформації у відповідях на свої запитання. Зачепившись за якусь інформацію від співрозмовника , переводите розмову на іншу тему. Якщо ж інформації недостатньо , задавайте ще питання . Але не перетворюйте це в допит.

приклади :

3 . Прийом звернення уваги на реакцію

Якщо людина не звертає уваги на ваші спроби зав’язати нормальну розмову , вважає , що це ви повинні його зацікавити і веселити , то ви завжди можете задіяти його у вирішенні цього питання . Отримуючи прямі запитання , ледачі співрозмовники або включаються в розмову, або зовсім ухдять від неї. Нам підходять обидва варіанти. Звертайте увагу на те , ЯК він говорить , на його жести. Питання можна ставити з посмішкою.

приклади :

  1.  «Ви дивіться на мене з такою зацікавленістю , але так знехотя підтримуєте розмову , я навіть не знаю , як себе вести ».

Або ж просто звертайте увагу на те , ЯК людина говорить . Якщо він говорить голосно , запитаєте , чому для нього так значимо те, про що йде мова. Якщо він говорить із сумом або стисненням , прокоментуйте це .

Фрази , які краще не використовувати в діалозі

1 . «Скажи що-небудь» , «Не мовчи , будь ласка! »

Краще скажіть що-небудь самі , а якщо розмова зайшла в безнадійний глухий кут , то , може , є сенс її припинити . У будь-якому разі, не змушуйте людину відповідати: «Що-небудь » , він може відчути себе нерозумно і ніяково .

2 . «Ти не правий! »

У кожної людини власна правда , і не вам розставляти оцінки і судити . Поцікавтеся краще , чому людина прийшла до такого висновку , можливо , його історія вас здивує , і ви навіть вирішите в чомусь з ним погодитися. Головне – бути відкритим до зміни думки і нової інформації.

3 . «Я ж казала ! » , «Я тебе попереджав ! »

Ваш співрозмовник бачить свою помилку і , використовуючи такі фрази , ви робите йому болючіше. Дозвольте кожному здійснювати свої помилки , в цей раз ви вгадали , завтра , можливо , вгадає він. Самостверджуватися за рахунок чужих промахів – підліткова поведінка .

4 . «Ти все переплутав ! » , « Ти запізнилася ! » І т.д.

Якщо ви не хочете перейти до конфлікту , то зверніть увагу на свої почуття , які народилися після вчинку вашого співрозмовника. У відповідь на ваші емоції він завжди зможе запропонувати поважні причини , які змусили його так вчинити , і вийде суперечка . Але оскаржити ваше ставлення до ситуації співрозмовник вже не зможе.

  1.  

 


18.01.2017; 14:31
хиты: 117
рейтинг:0
Гуманитарные науки
лингвистика и языки
языки
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2024. All Rights Reserved. помощь