пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

Хар-ка трудових ресурсів та оцінка ефективності викорня персоналу підпр-ва.

Трудові ресурси підприємства – це сукупність його працівників як найважливішого елемента ресурсного потенціалу підприємства, що приводить у дію всі інші види ресурсів.

Основні принципи формування персоналу підприємства в умовах ринку:1)свобода вибору працівником спеціальності та місця роботи; добровільність праці та трудових відносин; державне регулювання трудових відносин, умов праці та соціального захисту працівників.

Мета управління персоналом – задоволення потреб підприємства в ньому і найбільш ефективне його використання для досягнення бажаних результатів діяльності підприємства.

Класифікують склад трудових ресурсів підприємства за головними ознаками: за характером трудових відносин(постійні; тимчасові); за відношенням до основної діяльності(промислово-виробничий персонал; непромисловий персонал); за функціональними обов’язками(керівники; спеціалісти4 службовці;робітники); за професією та спеціальністю(економіст, токар; економіст з обліку, токар-карусельник); за рівнем кваліфікації(спеціалісти(найвищої, вищої, середньої кваліфікації); робітники(висококваліфіковані, кваліфіковані, некваліфіковані); за віком(до 18 р.; з 18 до 30; від 30 до…); за стажем роботи(до 1 р.; від 1 до 3; від 3 до 5; від 5 до …); за статтю(чоловіки; жінки); відносно власності(акціонери; власники (співвласники). Показники, що характеризують обсяг, склад та рух персоналу в часі: кількісні; якісні; структурні показники-визначаються складом і кількісним співвідношенням окремих категорій, груп персоналу.

Ефективність використання трудових ресурсів підприємства характеризує продуктивність праці - визначається кількістю продукції, що виробляється за одиницю робочого часу, або витратою праці на одиницю продукції, що виготовлена. Продуктивність праці: ефективність трудових витрат; здатність конкретної праці створювати за одиницю часу певну кількість матеріальних благ чи послуг.

Основними показниками продуктивності праці на підприємстві є: виробіток( рез/витрати); трудомісткість(витрати/рез).

Методи визначення рівня продуктивності праці: натуральний(загальний обсяг виготовленої продукції у фізичних одиницях; кількість витраченого часу у нормо-годинах); вартісний(загальний обсяг виготовленої продукції у грн.; середньооблікова чисельність працівників (робітників), або загальний обсяг виготовленої продукції у грн.; відпрацьована кількість людино-днів, людино-годин; трудовий(загальний обсяг виготовленої продукції у витрачених нормо-годинах; середньооблікова кількість робітників).

Чинники, що впливають на рівень продуктивності праці на підприємстві: зовнішні(рівень конкуренції; рівень освіти та кваліфікації; зміни рівня цін та інфляції; стан науково-технічного прогресу); внутрішні(форми оптимізації використання робочого часу; рівень спеціалізації, кооперування; організація виробництва та праці; технологічний рівень виробництва). Важливим показником ефективності використання трудових ресурсів є зарплато місткість одиниці продукції, що виготовляє підприємство.


19.12.2016; 14:55
хиты: 0
рейтинг:0
Общественные науки
экономика
экономика управления
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2024. All Rights Reserved. помощь