пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

46. характер кривої пропозицій праці ефект замыщення та ефект доходу

 

Розглянемо спочатку дію ефекту заміщення. Збільшення погодинної опла-ти праці Саллі призвело до зростанню ціни її дозвілля щодо роботи, тому у неї з'являється стимул до наполегливої ??багатогодинного праці. Іншими словами, при підвищенні зарплати ефект заміщення спонукає Саллі до збільшен-нію числа робочих годин, що, в свою чергу, визначає висхідний характер кривої пропозиції праці. Звернемося до впливу ефекту доходу. Зростання суми винагороди Саллі обумовлює зростання її добробуту, і вона переміщається на нову кри-ву байдужості, розташовану вище початкової. Так як і дозвілля і потребле-ня - нормальні товари, Саллі прагне до отримання того й іншого у великих кількостях. Тому ефект доходу спонукає її скоротити час роботи, що й відображає спадна крива пропозиції праці. На закінчення відзначимо, що економічна наука не може однозначно визна-ділити реакцію Саллі на підвищення зарплати. Якщо ефект заміни виявиться сильнішим ефекту доходу, дівчина буде проводити дні і ночі перед монітором комп'ютера.

Якщо превалюючим виявиться ефект доходу, Саллі отримає мож-ливість розважатися в своє задоволення, лише зрідка включаючи комп'ютер. Співвідношення ефектів доходу та заміщення і визначає характер кривої про-позиції праці. Глава 21. Теорія споживчого вибору 467 'а) Для людей з такими уподобаннями .. .. Крива пропозиції праці має висхідний характер. Рж. 21.14 НЛІЯНІЕ ЗРОСТАННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ "еафікі (а) і (б) малюнка відображають два типи реакції людини на збільшення його зарплати. Ліві частини графіків показують вихідну (SC1) і нову (BC2) бюджетні". - ності і оптимальний вибір між споживанням і дозвіллям . Так як час роботи: звно сумі годин днів тижня за вирахуванням часу дозвілля, зміна часу: "нку викликає протилежне зміна пропозиції праці. На графіку (а) сказано, що зростання зарплати веде до збільшення споживання та скорочення часу i: cyra; крива пропозиції праці має висхідний характер. На графіку (б) отраже--1 ситуація, коли зростання зарплати веде до одночасного збільшення та споживання часу дозвілля, а крива пропозиції праці має спадний характер.

468 Частина 7. Додаткова тема для відмінників Практикум Вплив доходів на пропозицію праці: історичні тенденції, виграші в лотереї і здогад Е. Карнегі Припущення про те, що крива пропозиції праці може мати спадний характер, на перший погляд виглядає як теоретична вигадка, хоча насправді воно має під собою реальні обгрунтування. Економічний аналіз поки-показують, що крива пропозиції праці в довгостроковому періоді дійсно має тенденцію до зниження. Сто років тому більшість людей працювало шість днів на тиждень, сьогодні ж нормою стала п'ятиденка. Одночасно скор-тилась тривалість робочого тижня, а середня зарплата робітників (з по-правкою на інфляцію) зросла. Економісти дають цьому факту таке пояснення. На їх думку, роз-виток передових технологій призвело до збільшення продуктивності праці і, відповідно, попиту на працю, що, всвою чергу, зумовило зростання рівноважної заробітної плати.


01.12.2016; 01:11
хиты: 86
рейтинг:0
Общественные науки
экономика
микроэкономика
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2024. All Rights Reserved. помощь