пользователей: 30398
предметов: 12406
вопросов: 234839
Конспект-online
РЕГИСТРАЦИЯ ЭКСКУРСИЯ

70. міжнародні валютно фінансові організації

міжнародні організації — це інститути, створені за міждержавними угодами для регулювання міжнародних економічних відносин. Провідними з них є Міжна­родний валютний фонд (МВФ), Світовий банк (СБ), Європейсь­кий банк реконструкції та розвитку (ЄБРР).

МВФ  це міжнародна валютно-кредитна організація, яку було створено на міжнародній валютно-фінансовій конференції в Бреттон-Вудсі в 1944 р. Почав функціонувати з 1945 р. Нині до МВФ входить понад 160 держав світу. Згідно зі Статутом МВФ його основними ціллми е: сприяння розвитку торгівлі та валютно­го співробітництва; надання країнам-членам коштів в іноземній валюті для вирівнювання платіжних балансів.

Капітал МВФ формується за рахунок внесків держав-членів відповідно до встановленої для кожної з них квоти, величина якої залежить від рівня економічного розвитку країни та її ролі у сві­товій економіці й міжнародній торгівлі.

Важливим напрямом діяльності МВФ є кредитування країн для врегулювання платіжних балансів і зовнішньої заборгованос­ті. Кредити МВФ поділяються на:

• звичайні кредити фонду, які надаються для подолання тим­часових труднощів платіжного балансу в рамках одного року (з перспективою подовження до 4—5 років);

 компенсаційні кредити, що їх надають для компенсації зме­ншення експортної виручки, яке сталося з причин, незалежних від країни-позичальника, терміном на 3—5 років;

• стабілізаційні кредити терміном до 3—5 років, які надають­ся для фінансування створення запасів сировини, що добувається в країні у разі несприятливої кон'юнктури на світових ринках.

МВФ здійснює і так зване розширене фінансування, що має цільове призначення — здійснювати структурну перебудову зов­нішніх рахунків у разі серйозних порушень платіжного балансу. Погашення може відбуватися протягом 4—10 років.

При цьому кредитні операції здійснюються тільки з офіційни­ми органами країн-членів МВФ: національними банками, казна­чействами, валютними стабілізаційними фондами.

Однією з форм міждержавного кредитного регулювання є створення спеціальних фондів запозичення ресурсів. Роль МВФ полягає у посередництві між країнами, які потребують коштів, і країнами-кредиторами та встановлення контролю над валютно-фінансовою політикою держави-позичальника.

Поряд з МВФ в регулюванні міжнародних валютно-фінансових відносин важливу роль відіграє й інша організація, зв'язана бретгон-вудськими угодами 1944 і 1945 рр. —Міжнародний банк реконструкції та розвитку (МБРР). Цей банк разом зі своїми двома філіями — Міжнародною фінансовою корпорацією (МФК) та Міжнародною асоціацією розвитку (МАР) — входить до структури Світового банку. До нього також належить Агент­ство з гарантування багатосторонніх інвестицій.

Основна мета діяльності МБРР — сприяння країнам-членам у розвитку їх економіки через надання довгострокових позичок і кредитів, націлених на реалізацію програм, що сприяють струк­турній перебудові країн-позичальниць, а також сприяння розвит­ку міжнародної торгівлі та підтримці платіжних балансів. Позич­ки надаються як державним, так і приватним підприємствам, але за наявності гарантій урядів відповідних країн.

У 1990 р. було створеноЄвропейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР), метою якого є сприяння ринковим рефор­мам у країнах Центральної та Східної Європи.

 


28.11.2016; 10:19
хиты: 98
рейтинг:0
Общественные науки
экономика
эконометрика
для добавления комментариев необходимо авторизироваться.
  Copyright © 2013-2024. All Rights Reserved. помощь